W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt nowych zasad konsultacji społecznych w Lublinie trafił do Rady Miasta

Projekt nowych zasad konsultacji społecznych w Lublinie trafił do Rady Miasta
27.03.201708:40

Projekt nowych zasad konsultacji społecznych w Lublinie został przekazany pod obrady Rady Miasta Lublin. Jednocześnie opublikowano raport z konsultacji zawierający zestawienie uwag wraz z odpowiedziami na nie.

Nowe zasady konsultacji społecznych zostały opracowane w toku długiej dyskusji władz Lublina, urzędników i urzędniczek lubelskiego magistratu oraz osób zainteresowanych ich wypracowaniem. Proces ten został zapoczątkowany w 2015 roku warsztatami prowadzonymi przez przedstawicieli Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. W ich toku osoby uczestniczące mogły zapoznać się z najciekawszymi rozwiązaniami w dziedzinie konsultacji społecznych, stosowanymi w Polsce, dokonać oceny dotychczasowych rozwiązań obowiązujących w Lublinie i na tej podstawie przygotować założenia nowego regulaminu. Dokument ten został poddany dodatkowo pod oficjalne konsultacje społeczne. W ich trakcie spłynęło kilkadziesiąt uwag, z których część została uwzględniona w ostatecznej wersji projektu uchwały Rady Miasta Lublin. Żadna z uwag nie została pominięta i na każdą przygotowano odpowiedź merytoryczną.

Rada Miasta Lublin rozpatrzy projekt uchwały na posiedzeniu w dn. 30 marca 2017 r. Wcześniej projekt będzie przedmiotem obrad Komisji ds. Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miasta Lublin - poniedziałek, 27 marca 2017 r., godz. 14:00, sala 24 w lubelskim Ratuszu oraz Komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki
i Ochrony Środowiska - poniedziałek, 27 marca 2017 r., godz. 15:30, sala 24 w lubelskim Ratuszu.

Poniżej znajduje się projekt uchwały oraz sprawozdanie z konsultacji społecznych.

 

Pliki do pobrania