W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania doliny rzeki Czerniejówki

Spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania doliny rzeki Czerniejówki
21.04.201710:08

Rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania doliny rzeki Czerniejówki w ramach projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym". Poprzedzą opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a zebrane wnioski zostaną przekazane do zespołu projektowego miejskiego planu.

- Chcemy poznać opinie mieszkańców dotyczącą przyszłości doliny rzeki Czerniejówki, przyszłego przeznaczenia tych terenów i ich uporządkowania. Pozyskana wiedza będzie przez projektantów odzwierciedlana w zapisach planistycznych. Zachęcamy do aktywnego włączania się w te działania, dzięki temu możemy wspólnie decydować o przyszłości miasta. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Od kwietnia do listopada zaplanowanych jest 5 spotkań konsultacyjnych, w tym spacer przestrzenny przy udziale specjalistów z zakresu architektury krajobrazu i planistów (maj). Spotkaniom towarzyszyć będzie ankieta dostępna (na stronach internetowych Miasta) dotycząca docelowego zagospodarowania terenu, konkurs plastyczny dedykowany uczniom szkół znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie omawianego obszaru (Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum nr 1).  W ramach projektu opracowane zostaną m.in. wizualizacje przestrzenne, makieta urbanistyczna terenu oraz broszura edukacyjna informująca jak czytać ustalenia planów miejscowych.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się 24 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 17:00 w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kunickiego 116.

Konsultacje z mieszkańcami są realizowane dzięki uzyskaniu przez Miasto Lublin grantu z projektu "Partycypacja w planowaniu przestrzennym" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji: Dolina Czerniejówki - konsultacje