W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Edukacja dzieci

Cudzoziemiec/ka w polskiej szkole

 

Każde dziecko w wieku od 6 do 18 lat przebywające na terenie Polski jest objęte obowiązkiem szkolnym lub obowiązkiem nauki - musi chodzić do szkoły lub uczyć się w domu na zasadach określonych przez polskie prawo. Dotyczy to również dzieci nie mających obywatelstwa polskiego, bez względu na status prawny ich rodziców w Polsce.

Edukacja dla dzieci cudzoziemskich w Polsce jest bezpłatna w publicznych szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych do ukończenia 18 roku życia lub szkoły, w której została rozpoczęta nauka przed ukończeniem 18 roku życia.

Dzieci cudzoziemskie otrzymują dodatkowe wsparcie w postaci dodatkowych bezpłatnych lekcji języka polskiego organizowanych w szkole przez pierwsze 12 miesięcy od rozpoczęcia nauki w wymiarze 2-5 godzin lekcyjnych tygodniowo. Ponadto mają prawo do wsparcia w postaci zajęć wyrównawczych w wymiarze 1 godzina tygodniowo z danego przedmiotu (ale nie więcej niż 5 godzin tygodniowo).

Więcej informacji na temat organizacji nauki szkolnej, kosztów związanych ze szkołą, organizacją nauki religii i in. znaleźć można na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, MIGRANT.INFO.PL lub w publikacjach: Pakiet powitalny dla uczniów i rodziców (wydany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy) oraz Poradnik szkolny dla uczniów cudzoziemskich i ich rodzin (wydany przez Gminę Lesznowola).

Strona Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin

 

Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380 Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_01_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380