W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Grupa Wsparcia Integracji

Grupa Wsparcia Integracji powstała jako część projektu Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin i szwajcarskiego kantonu Neuchâtel "Lublin dla Wszystkich. Partycypacyjny model zarządzania różnorodnością kulturową w Lublinie" w drugiej połowie 2012 roku. Powołana została w celu lepszej i szybszej wymiany informacji na temat działań podejmowanych przez poszczególne instytucje i organizacje w obszarze integracji cudzoziemców i cudzoziemek oraz współpracy z mniejszościami narodowymi i etnicznymi.

Grupa Wsparcia Integracji to jeden z głównych elementów partycypacyjnego modelu zarządzania różnorodnością kulturową w Lublinie. Dzięki aktywności i zaangażowaniu jej członków możliwe było nie tylko dokonanie szczegółowej analizy aktualnie funkcjonujących rozwiązań w obszarze integracji międzykulturowej, ale także wypracowanie rekomendacji i narzędzi w oparciu o dobre praktyki między innymi z Neuchâtel.

W trakcie trwania projektu odbyły się 22 oficjalne spotkania grupy oraz szereg roboczych, organizowanych ad hoc w sytuacjach wymagających pilnej wymiany informacji. Po zakończeniu projektu we wrześniu 2014 roku grupa systematycznie, co miesiąc, spotyka się dalej, kontynuując rozpoczętą pracę. Obok wymiany informacji stanowi obecnie nie tylko podstawowe ciało konsultacyjne, lecz również inicjujące nowe działania czy obszary współpracy.

 

Na zdjęciach: spotkanie Grupy Wsparcia podczas wizyty podsumowującej współpracę z Neuchtel, wrzesień 2014 r.
Zdjęcia: Jarosław Dudziak