W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Inicjatywy

Dzięki udziałowi w Programie Miast Międzykulturowych Rady Europy, Miasto Lublin zostało zaproszone do udziału w dwóch partnerskich inicjatywach:

  1. Lublin dla Wszystkich. Partycypacyjny model zarządzania różnorodnością kulturową (współpraca partnerska Miasta Lublin i szwajcarskiego kantonu Neuchâtel)
  2. Komunikacja dla Integracji. Sieci społecznościowe dla różnorodności (projekt Rady Europy realizowany w partnerskiej sieci 11 europejskich miast).

W ramach obu tych projektów możliwe było:

  • zbudowanie sieci współpracy międzyinstytucjonalnej
  • przeprowadzenie badań i inwentaryzacji interesariuszy
  • przeprowadzenie kampanii społecznych promujących różnorodność na lubelskich ulicach.

 

„Karteczki” - jedna z czterech autorskich produkcji grup lubelskich licealistów i licealistek podejmujących temat stereotypów i plotek, powstałych w ramach Warsztatów Medialnych „Lubelskie Plotkojady”, które odbywały się na przełomie stycznia i lutego 2015 roku jako element kampanii społecznej w ramach projektu "Komunikacja dla Integracji" (C4i).

Więcej filmów dostępnych na kanale YouTube Stop Plotkom - Komunikacja dla Integracji (C4i)