W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Filmy

Program Miast Międzykulturowych Rady Europy, w którym Lublin bierze udział od samego początku, a więc od 2008 roku, to znacznie więcej niż sieć europejskich miast budujących na przewadze dzięki różnorodności (ang. diversity advantage). W jaki sposób różnorodność wspiera rozwój miast? Jak mogą mogą skorzystać miasta zrzeszone w programie? Obejrzyj krótkie wideo przygotowane przez Radę Europy.

W 2014 i 2015 roku, wraz z Radą Europy i 11 innymi europejskimi miastami, realizowaliśmy projekt Komunikacja dla Integracji, którego częścią była kampania społeczna pod hasłami RÓŻNORODNOŚĆ WZBOGACA oraz WSZYSCY BYWAMY OBCOKRAJOWCAMI. W ramach kampanii, grupka lubelskich licealistów i licealistek wzięła udział w Warsztatach Medialnych Lubelskie Plotkojady, których efektem są cztery krótkie filmy: Karteczki, sonda uliczna Różnorodność wzbogaca, Nasz głos i Chłopak z gitarą. Zwieńczeniem kampanii był film Lublin dla Wszystkich.

Projekt Komunikacja dla Integracji. Sieci społeczne dla różnorodności (C4i) realizowany był ze środków Unii Europejskiej i Rady Europy w partnerstwie z 11 europejskimi miastami. Więcej informacji na stronie internetowej: stopplotkom.lublin.eu.