W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Razem przeciwko mowie nienawiści. Lublin otrzymał grant Rady Europy na realizację wspólnego projektu z Krakowem i Wrocławiem.

Razem przeciwko mowie nienawiści. Lublin otrzymał grant Rady Europy na realizację wspólnego projektu z Krakowem i Wrocławiem.
07.07.202116:27

Lublin w partnerstwie z Krakowem i Wrocławiem otrzymał jeden z grantów uruchomionych w ramach programu Miasta Międzykulturowe Rady Europy na projekty współpracy międzymiastowej. Dofinansowanie w wysokości 14900 Euro otrzymał projekt „Razem przeciwko mowie nienawiści. Wspólne działania akcja polskich członków rodziny Miast Międzykulturowych”.

Stworzyliśmy ten projekt, bo zależy nam na zacieśnieniu współpracy pomiędzy naszymi miastami w zakresie integracji międzykulturowej i przeciwdziałania mowie nienawiści wobec mniejszości i nowych mieszkańców naszych miast. Stanie się tak dzięki zaprojektowanej wspólnie kampanii społecznej a także działaniom na rzecz podnoszenia świadomości lokalnych społeczności na temat mowy nienawiści i sposobów jej zapobiegania.

Lublin jest członkiem programu Miasta Międzykulturowych Rady Europy od początku jego powstania w 2008 r. Celem programu jest wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie integracji międzykulturowej i zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi społecznościami na poziomie lokalnym, m.in. w oparciu o wymianę dobrych praktyk i doświadczeń europejskich miast i samorządów. Cieszymy się, że do zaszczytnego grona prawie 150 miast ze wszystkich kontynentów, dołączyły również Kraków i Wrocław. Jesteśmy przekonani, że realizacja wspólnego projektu będzie dobrym początkiem poszerzania grona Miast Międzykutlurowych w Polsce.

Więcej informacji na temat projektu na stronie Miast Międzykulturowych Rady Europy