Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kampania „Rowerowy Maj” na półmetku

22.05.201714:57

W 25 lubelskich szkołach podstawowych od 4 maja trwa Kampania "Rowerowy Maj". Po 10 dniach rywalizacji najwyższy odsetek dojazdów zanotował ubiegłoroczny zwycięzca – Szkoła Podstawowa nr 46, a łączna liczba przejazdów wyniosła blisko 13 tysięcy.

Frekwencja wśród zgłoszonych do Kampanii uczniów z klas 4-6 wynosi blisko 43%, tj. 2229 z nich co najmniej raz aktywnie dotarło do szkoły. W terminie pomiędzy 4-17 maja, wg niepełnych danych ze wszystkich szkół, uczniowie wykonali 12473 przejazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach. Najwięcej przyjazdów zanotowała Szkoła Podstawowa nr 44 (1264), następnie Szkoła Podstawowa nr 52 (1135) oraz Szkoła Podstawowa nr 28 (1075).

Najlepsze szkoły, które mają najwyższy odsetek liczby dojazdów do maksymalnej możliwej liczby dojazdów, i rywalizują o miano najbardziej rowerowej szkoły w Lublinie, to:

  1. Szkoła Podstawowa nr 46 (Czuby)
  2. Szkoła Podstawowa nr 52 (Felin)
  3. Szkoła Podstawowa nr 39 (Zemborzyce)
  4. Szkoła Podstawowa nr 44 (Kalinowszczyzna)
  5. Szkoła Podstawowa nr 48 (Hajdów-Zadębie)

W ramach „Rowerowego Maja” uczniowie zbierają naklejki, które otrzymują każdego dnia za dojazd do szkoły rowerem, na hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Jedna naklejka trafia do dzienniczka ucznia, druga jest przypisana do klasy do której uczęszcza.

Po zakończeniu kampanii najbardziej rowerowa szkoła wygra zadaszony parking rowerowy, ufundowany przez sponsora - LPEC SA. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do obiektów sportowych i instytucji kulturalnych. Najlepsi uczniowie w swoich szkołach otrzymają nagrody indywidualne.

W tegorocznej Kampanii oprócz inicjatora akcji Gdańska oraz Lublina biorą udział m.in. Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Sopot, Tczew, Elbląg, Tychy, Rybnik, Zamość i Włodawa.

Pomysłodawcą Kampanii jest Urząd Miejski w Gdańsku, organizatorem Urząd Miasta Lublin, a partnerem Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie – Porozumienie Rowerowe.

Więcej zdjęć z przebiegu Kampanii w lubelskich szkołach znajduje się w Galerii.

Powiązana galeria: