Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie z nauczycielami-koordynatorami Kampanii Rowerowy Maj w Ratuszu

20.06.201710:55

We wtorek 20 czerwca w lubelskim Ratuszu nauczyciele-koordynatorzy Kampanii Rowerowy Maj w lubelskich szkołach podstawowych spotkali się z Zastępcą Prezydenta Miasta Lublin Arturem Szymczykiem. Nauczyciele otrzymali pamiątkowe podziękowania, a także otrzymali upominki jako podziękowanie za zaangażowanie w Kampanię.

Tegoroczna druga już Kampania Rowerowy Maj przyniosła wiele rekordowych wyników, przede wszystkim w łączniej liczbie dojazdów do szkół, która wyniosła 37863.  Wynik ten nie byłby możliwy do osiągnięcia, gdyby nie zainteresowanie uczniów i starania nauczycieli, którzy zajmowali się koordynowaniem Kampanii na poziomie swojej szkoły.

Za cały za wkład pracy włożonej w Kampanię wszystkim przybyłym do lubelskiego Ratusza nauczycielom podziękował Pan Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju. Prezydent podkreślił znaczenie pracy nauczycieli, a także ich wkład w działania na rzecz rozwoju ruchu rowerowego w Lublinie, szczególnie wśród dzieci. Pan Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego, będący głównym koordynatorem Kampanii, podsumował jej przebieg i również podziękował za włożony w nią wkład.

Jako podziękowanie ze strony Urzędu Miasta oraz Porozumienia Rowerowego nauczyciele otrzymali komplety upominków w postaci zapięć rowerowych typu U, książek "Rowery od A do Z", kompletów oświetlania rowerowego, koszulek lub przewodników po szlaku Green Velo.

Konsekwencją aktywności szkół i bardzo dobrych wyników Rowerowego Maja będzie realizacja projektu budowy bezpiecznych parkingów rowerowych przy lubelskich szkołach, w ramach Inicjatywy Lokalnej. Zadanie to pozwoli na wykonanie jeszcze w tym roku kilkuset miejsc parkingowych na rowery, a także na przeprowadzenie kampanii informacyjnej dla uczniów dotyczącej bezpiecznego parkowania roweru i ograniczania ryzyka kradzieży.

Do końca bieżącego roku szkolnego w poszczególnych szkołach podstawowych będą wręczane nagrody indywidualne dla najlepszych uczniów. Podczas spotkania w Ratuszu Pan Michał Krawczyk z MOSiR Lublin przekazał pozostałe vouchery na Aqua Lublin dla najlepszych klas z poszczególnych szkół. We wtorek zaplanowany jest również montaż nagrody głównej - zadaszonego parkingu rowerowego przy Szkole Podstawowej nr 14, ufundowanego przez LPEC SA. Druga nagroda w rywalizacji - samoobsługowa stacja naprawy rowerów IBombo, zostanie zamontowana do końca bieżącego tygodnia.

W tegorocznej Kampanii oprócz inicjatora akcji Gdańska oraz Lublina wzięło udział 21 samorządów m.in. Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Sopot, Tczew, Elbląg, Tychy, Rybnik, Zamość i Włodawa. Pomysłodawcą Kampanii jest Urząd Miejski w Gdańsku, organizatorem Urząd Miasta Lublin, a partnerem Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie – Porozumienie Rowerowe.