Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Szkoła Podstawowa nr 14 najlepsza w Kampanii Rowerowy Maj 2017

11.06.201720:37

W sobotę 10 czerwca na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur ogłoszone zostały wyniki tegorocznej Kampanii Rowerowy Maj. Zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa nr 14, która w nagrodę otrzyma zadaszony parking rowerowy ufundowany przez LPEC SA.

W tegorocznej Kampanii Rowerowy Maj aktywnie wzięło udział blisko 3000 uczniów i uczennic z 25 szkół podstawowych, którzy w ciągu całego maja odbyli prawie 38 000 dojazdów do szkoły na rowerze, deskorolkach, rolkach czy hulajnogach. 


- Kampania Rowerowy Maj ponownie zakończyła się wielkim sukcesem, o czym świadczy zaangażowanie szkół i uczniów, oraz wynik o blisko 10 000 dojazdów lepszy niż podczas pierwszej edycji w 2016 roku. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się nauczycielom-koordynatorom, którzy mobilizowali uczniów do pozytywnej rywalizacji i zachęcali do codziennej aktywności. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. 

Podstawowe dane Kampanii Rowerowy Maj 2017:

Liczba szkół i klas: 25 (4 z nich po raz pierwszy),  221 klas
Liczba aktywnych uczniów: 2969
Łączna liczba przyjazdów: 37863 razy (blisko 10000 więcej niż w 2016)
Frekwencja w klasach 4-6: 30,85%
Frekwencja wśród aktywnych uczniów: 54,3 %
Liczba uczniów z maksymalną liczbą dojazdów: 720
Liczba uczniów z wynikiem co najmniej 15 dojazdów: 1686

Wyniki Kampanii Rowerowy Maj 2017:

Miejsce 3 – Szkoła Podstawowa nr 44 (nagroda: wizyta podróżnika rowerowego)
Miejsce 2 – Szkoła Podstawowa nr 46 (nagroda: stacja naprawcza do rowerów Ibombo)
Miejsce 1 – Szkoła Podstawowa nr 14 (nagroda: wiata rowerowa ufundowana przez LPEC)

Nagrody grupowe dla wszystkich najlepszych klas z każdej szkoły w postaci 180 min. wejścia na baseny Aqua Lublin ufundował MOSiR Lublin. Najlepsza klasa w całej kampanii, tj. 6B z SP nr 14, weźmie udział w wycieczce rowerowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rowerowy Lublin. Pozostałe nagrody ufundowali Nextbike Polska, Galeria Labirynt i Dom Słów. Partnerem zakończenia Kampanii było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Po zakończeniu oficjalnej części na Placu Teatralnym wszyscy uczestnicy wzięli udział w przejeździe rowerowym po trasie Plac Teatralny – Radziszewskiego – Akademicka – Głęboka – Muzyczna – Lubelskiego Lipca 80 – Unii Lubelskiej – Tysiąclecia – Plac Zamkowy.

W tegorocznej Kampanii oprócz inicjatora akcji Gdańska oraz Lublina wzięło udział 21 samorządów m.in. Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Sopot, Tczew, Elbląg, Tychy, Rybnik, Zamość i Włodawa. Pomysłodawcą Kampanii jest Urząd Miejski w Gdańsku, organizatorem Urząd Miasta Lublin, a partnerem Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie – Porozumienie Rowerowe.