W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelski Rower Miejski

Lubelski Rower Miejski został oficjalnie otwarty w dniu 19.09.2014 roku i liczył 40 stacji rowerowych oraz 400 rowerów. W 2015 roku system powiększył się o 3 stacje i 30 rowerów, sfinansowanych przez galerie handlowe Plaza, Felicity i Tarasy Zamkowe. W 2017 roku kolejna stacja z 10 rowerami stanęła przy CH IKEA.

10.02.2016 roku rozpoczęła się rozbudowa systemu LRM. Został on powiększony do 83 stacji i 830 rowerów dla osób dorosłych, pojawiły się także 2 stacje i 20 rowerów dla dzieci. Dodatkowo 5 stacji i 41 rowerów pojawiło się na terenie Świdnika, gdyż rozbudowa była realizowana w ramach jednego przetargu w porozumieniu Gminy Lublin, Starostwa Powiatowego w Świdniku oraz Gminy Miejskiej Świdnik. Po rozbudowie był to drugi największy system wypożyczalni w Polsce (po Warszawie), obecnie jest piąty (po Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu) i liczy 91 stacji i 901 rowerów.

Operatorem systemu LRM jest Nextbike Polska Sp. z o.o., który obsługuje także systemy w Warszawie (z Grodziskiem Maz. i Konstancinem-Jeziorną), Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Białymstoku oraz Opolu. We wszystkich tych miastach użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego mogą korzystać z rowerów przy użyciu numeru telefonu i PIN-u LRM, podobnie jak posiadacze kont z innych miast, będąc w Lublinie.

Szczegółowe informacje na temat zasad korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego znajdują się na stronie lubelskirower.pl

Więcej o LRM dla dzieci w zakładce Edukacja i bezpieczeństwo.

Do pobrania

Mapa stacji LRM.jpg [ilość pobrań: 1244]
Mapa stacji rozbudowanego systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego
LRM ulotka 2016.pdf [ilość pobrań: 625]
Lubelski Rower Miejski - ulotka informacyjna 2016.