W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin doceniony w Europie za działania partycypacyjne

Lublin doceniony w Europie za działania partycypacyjne
02.12.201514:26

Aplikację miasta wybrano spośród 266 projektów zgłoszonych przez samorządy z całej Europy. Certyfikat nominacji odebrał Sekretarz Miasta Lublin Andrzej Wojewódzki podczas gali w Maastricht. Lublin otrzymał także Certyfikat Dobrych Praktyk za działania w ramach programu Rodzina Trzy Plus.

W 2015 roku Lublin był jedynym miastem z Polski, którego projekty przeszły pozytywnie weryfikację i otrzymały wyróżnienia.

 

Cieszę się, że aktywność Lublina na rzecz mieszkańców została doceniona na poziomie europejskim. To potwierdzenie, że przyjęte przez nas rozwiązania nie tylko się sprawdzają, ale także mogą stanowić dobry przykład dla innych podmiotów z Polski i świata - powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konkurs Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego (European Public Sector Award, EPSA 2015) to prestiżowy konkurs organizowany przez Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA) z siedzibą w Maastricht. Oficjalnym partnerem konkursu jest m.in. Komisja Europejska. Celem konkursu EPSA 2015 jest identyfikacja i promocja najciekawszych rozwiązań w sektorze publicznym w krajach Unii Europejskiej.

Informacje na temat konkursu oraz publikacje dostępne są na stronie http://www.epsa2015.eu/en/home/