W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
1% podatku dla OPP z Lublina
19.03.202114:57

Konkurs grantowy, bezpłatne warsztaty z Polską Akcją Humanitarną i Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce oraz kampania promocyjna - to wszystko czeka na 36 lokalnych organizacji, które zgłosiły się do trzeciej edycji akcji ProcentujeMY, organizowanej przez SKENDE, IKEA i Urząd Miasta Lublin. Kampania ma na celu promocję i wsparcie organizacji pożytku publicznego oraz zachęcenie mieszkańców Lublina do przekazywania 1% na lokalne stowarzyszenia i fundacje.

Organizacje, które zgłosiły się do akcji mogą liczyć na bezpłatną promocję, która ma za zadanie zwiększyć rozpoznawalność i zaprezentować zakres ich działalności. Kampania prowadzona jest na nośnikach własnych Centrum oraz w Internecie (m.in. na Facebooku, Instagramie, www,).
Ale to nie wszystko. Uczestnicy ProcentujeMY, mogą wziąć udział w specjalnym konkursie grantowym, w którym do wygrania jest 1 000 zł na realizację celów statutowych organizacji. Aby je wygrać należy zaprezentować kompleksowy pomysł na zorganizowanie warsztatów dla mieszkańców Lublina. Na realizację zadania organizatorzy udostępnią Szwedzki Stół i tereny zewnętrzne SKENDE. W konkursie wyłonionych zostanie aż do 15 zwycięzców.

- Staramy się wspierać lokalne organizacje pozarządowe odpowiadając na ich realne potrzeby. W tym roku oprócz standardowych działań promujących działalność fundacji i stowarzyszeń, akcja ProcentujeMY rozszerzona została o konkurs grantowy. Mamy nadzieję, że to pomoże zrealizować kolejne ciekawe pomysły - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.


Organizacje mogą skorzystać także z bezpłatnych warsztatów online, które zorganizowane zostały przez SKENDE we współpracy z partnerami. W tej edycji wiedzą i doświadczeniem z lokalnymi opp podzieli się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Polska Akcja Humanitarna oraz Stowarzyszenie „Otwieracz”.  Lokalne organizacje będą mogły dowiedzieć się: czym jest dostępność w komunikacji, czyli jak tworzyć social media dostępne dla osób z niepełnosprawnościami; poznać tajniki współpracy z influencerami i ambasadorami oraz zasady dotyczące fundrisingu we współpracy z biznesem i indywidualnymi darczyńcami.

Co roku, podczas wypełniania zeznania podatkowego każdy może przekazać 1% podatku na wybrany cel. Akcja ProcentujeMY ma pokazać, że warto zaangażować się lokalnie i wspierać opp działające w Lublinie. W tym celu na stronie internetowej SKENDE powstała specjalna zakładka, w której można zapoznać się z głównymi inicjatywami  realizowanymi w Lublinie przez organizacje. Organizatorzy podkreślają też, że dzięki działalności lokalnych fundacji i stowarzyszeń w naszym mieście możliwy jest rozwój inspirujących zajęć, społeczności lokalnych oraz działań mających na celu wsparcie potrzebujących.

O tym dlaczego warto dzielić się 1% podatku mówi także Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji

- Zostawiając 1% podatku w naszym mieście wpieramy konkretne inicjatywy i przyczyniamy się do rozwoju Lublina. Pamiętajmy, że nasze zaangażowanie ma znaczenie i tylko wspólne działanie przyniesie oczekiwany efekt. Gorąco zachęcam do wpisywania w zeznaniu podatkowym KRS naszych lokalnych organizacji pożytku publicznego.

Akcja została objęta honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Szczegóły oraz opis organizacji biorących w niej udział, dostępny na stronie: www.skendeshopping.pl w zakładce „ProcentujeMY”.

Facebook Obywatelski Lublin