W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Grant na start - podsumowanie

Grant na start - podsumowanie
20.04.202110:11

Dziękujemy wszystkim organizacjom zainteresowanym grantem na start. Wpłynęło 12 ofert, z czego 7 ofert zostało ocenionych pozytywnie. Otrzymywaliśmy wiele pytań, projektów ofert i uczestniczyliśmy w spotkaniach, świadczących o tym, że w Lublinie powstaje wiele nowych i zaangażowanych organizacji, mimo trudnej sytuacji pandemicznej.
Przypominamy, że grant na start to nowe narzędzie współpracy finansowej Miasta Lublin z organizacjami pozarządowymi. Ma na celu wsparcie nowopowstałych organizacji w działaniach na rzecz naszego miasta. Oto jakie zadania będą realizowane w ramach dotacji w trybie art. 19 a (małe granty) na działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz organizacji:

  1. Fundacja Rozwoju Społeczno - Oświatowego - Głównym celem organizacji jest zwiększanie dostępności do oświaty, opieki medycznej oraz aktywizacja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Grant na start w wysokości 4421 zł na realizację zadania pt. "Rozwój Fundacji Rozwoju Społeczno - Oświatowego w celu realizacji zadań statutowych" (zakup laptopa do prowadzenia porad edukacyjnych z psychologiem i pedagogiem oraz licencji do programu ZOOM).
  2. Fundacja „Lupa” - Fundacja powstała z myślą o wspieraniu kobiet, które borykają się z trudnymi sytuacjami życiowymi. Realizuje doradztwo, szkolenia oraz pomoc w powrocie lub wejściu na rynek pracy. Grant  w wysokości 5000 zł na realizację zadania "Grant na start" (akredytacja jako Akademia Edukacyjna w Fundacji VCC, zakup programu do księgowości oraz szkolenie dla księgowości, zakup sprzętu biurowego i materiałów reklamujących fundację).
  3. Lubelska Liga Gier Miejskich - Organizacja realizuje gry miejskie, a także włącza się w zadania z zakresu kultury, pomocy społecznej, turystyki czy organizacji konkursów dla dzieci i młodzieży z lubelskich placówek oświatowych. Grant na start w wysokości 5000 zł na realizację zadnia pt. "Nauka poprzez zabawę" (organizacja 10 gier miejskich, zakup sprzętu technicznego).
  4. Fundacja Camera Femina - Organizacja wspierająca udział kobiet w życiu kulturalnym, artystycznym i publicznym (upowszechnianie twórczości kinematograficznej reżyserek opowiadających herstorie z różnych regionów świata, warsztaty i projekty równościowe zmieniające męskocentryczną narrację w sztuce, nauce i biznesie). Grant na start w wysokości 5000 zł na realizację zadnia pt. "Profesjonalna strona www dla Fundacji Camera Femina" (stworzenie strony internetowej fundacji oraz tłumaczenia treści na język angielski).
  5. Fundacja Polskie Słońce - Organizacja działa na rzecz integracji społeczności wokół m.in promocji postaw ekologicznych i ochrony zapylaczy, a głównie pszczół miodnych. Grant w wysokości 4998 zł na realizację zadania pt. "Grant na start" (zakup sprzętu biurowego, który umożliwi aktywnie działania na rzecz ekologii i ochrony zapylaczy, w tym głównie pszczół miodnych, oraz integrację środowiska pszczelarskiego).
  6. Stowarzyszenie Otwieracz - Głównymi przedmiotami działalności Stowarzyszenia są: edukacja kulturalna i dostępność kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Grant na start w wysokości 5000 zł na realizację zadnia pt. "Wzmocnienie dostępności - Grant na start" (sprzęt i system do tworzenia audiodeksrypcji oraz wymagany sprzęt biurowy).
  7. Fundacja EDUWENA im. Beaty Miazek-Furtak - Organizacja wspiera działalność oświatowo-wychowawczą oraz promuje edukację i nauczanie przedmiotów ścisłych, języków obcych wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych. Grant na start w wysokości 580 zł na realizację zadania pt. "Pierwsze kroki w działalności statutowej Fundacji Eduwena" (wynagrodzenie dla trenera zespołu fundacji w celu zdobycia wiedzy i kompetencji w zakresie pozyskiwania funduszy i pisania wniosków).

W dniu 20 kwietnia 2021 r. odbyło się spotkanie online przedstawicieli i przedstawicielek ww. organizacji z pracownikami i pracownicami Biura Partycypacji Społecznej. Podczas spotkania podsumowano nabór ofert, podziękowano za złożone projekty oraz przypomniano o obowiązkach wynikających z ich realizacji. Wszystkim grantobiorcom życzymy powodzenia i owocnej współpracy!

Facebook Obywatelski Lublin