W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konkursy dla organizacji pozarządowych

Konkursy dla organizacji pozarządowych
08.02.202213:04

Zachęcamy do zainteresowania się konkursami w ramach, których można pozyskać środki na działania w obszarach partycypacji:

  1. Program “Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV) w ramach którego Komisja Europejska prowadzi nabory na projekty w ramach. Jednym z tematów, w ramach którego można zgłaszać wnioski, jest zaangażowanie i uczestnictwo obywateli i obywatelek. Pierwsze terminy składania wniosków mijają już 10 lutego.
  2. Program Erasmus + Partycypacja Młodzieży. Nabór na projekty zachęcające, wspierające i ułatwiające młodzieży uczestnictwo w życiu demokratycznym na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. W ramach dotacji można   zorganizować między innymi konsultacje z młodzieżą lub wspierać ich współpracę z decydent(k)ami. Nabór wniosków do 23 lutego.
  3. Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Konkurs 2, obszary tematyczne:
  • Obszar 1. Ochrona praw człowieka (w tym kwestie związane z równością płci);
  • Obszar 2. Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie - wykluczeniu;
  • Obszar 3. Budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym (w tym kwestie związane z ochroną środowiska);
  • Obszar 4. Wsparcie rozwoju sektora społecznego (realizowane jako moduł w projektach z obszarów 1-3).

Nabór trwa do godzina 25 marca 2022. Szczegółowe informacje na stronie:
aktywniobywatele-regionalny.org.pl/konkurs-2/
W przypadku planowania działań partnerskich z Urzędem Miasta Lublin prosimy o jak najszybsze rozpoczęcie współpracy z Urzędem Miasta Lublin, minimum 2 tygodnie przed końcem naboru do konkursu.
Zachęcamy do wspólnego planowania działań i składania wniosków konkursowych na rzecz realizacji Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, szczególnie dotyczących partycypacji młodzieżowej, programów liderskich dla młodzieży, działań rozwijających empatię i krytyczne myślenie. Kontakt:  .

Facebook Obywatelski Lublin