W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ProcentujeMY – wystartowała piąta edycja akcji promującej oddawanie 1,5% podatku na organizacje społeczne z Lublina

ProcentujeMY – wystartowała piąta edycja akcji promującej oddawanie 1,5% podatku na organizacje społeczne z Lublina
09.03.202314:35

SKENDE, we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, rozpoczęło piątą edycję akcji społecznej ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców naszego miasta do oddawania 1,5% podatku na lokalne organizacje, ale także bezpośrednie wsparcie OPP. Chętne fundacje i stowarzyszenia, które działają na terenie Lublina i chcą wziąć udział w akcji, mogą zgłaszać się do 11 marca. Wystraszy uzupełnić krótki formularz online.

Organizacje, które zgłoszą swój udział, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej prowadzonej przez organizatorów. Ale to nie wszystko. Oprócz tego uczestnicy ProcentujeMY wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje i praktyczne umiejętności, które pomogą im prowadzić promocję swoich organizacji. Będą też mogli bezpłatnie skorzystać z przestrzeni Szwedzkiego Stołu i wziąć udział w jarmarku świątecznym, na którym będą mogli sprzedawać zrobione przez siebie rękodzieło. Na koniec projektu odbędzie się finał akcji, czyli spotkanie lubelskich organizacji z mieszkańcami miasta
w przestrzeniach SKENDE.

Bardzo się cieszę, że kolejny raz wspólnie ze Skende wspieramy lokalne organizacje pozarządowe poprzez akcję ProcentujeMy. Działania organizacji pożytku publicznego są ważnym elementem wpływającym na jakość życia naszych mieszkańców i mieszkanek. Udział w akcji to szansa dla organizacji na zaprezentowanie się szerszemu gronu osób, wypromowanie swoich działań i nawiązanie nowych kontaktów. Z kolei mieszkańcom ułatwia poznanie efektów działalności funkcjonujących w mieście organizacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Obecnie trwa nabór organizacji do projektu. Aby wziąć udział w akcji ProcentujeMY wystarczy uzupełnić krótki formularz online, który jest na stronie internetowej www.skendeshopping.pl/procentujemy-2023 Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 marca.

Doceniamy i wspieramy działania naszych lokalnych organizacji pozarządowych, dlatego realizując akcję ProcentujeMY zachęcamy, aby poznać lepiej fundacje i stowarzyszenia, które funkcjonują w Lublinie i przekazać im 1,5 % podatku. Od ponad pięciu lat mamy okazję, aby ściśle współpracować z NGOs i bardzo doceniamy to partnerstwo. To dzięki temu możemy jeszcze pełniej wspierać i angażować mieszkańców naszego miasta, przygotowując wspólne projekty i inicjatywy - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE.

W ubiegłym roku do akcji ProcentujeMY zgłosiło się 35 organizacji pożytku publicznego z Lublina, które w ramach współpracy skorzystały z darmowych szkoleń i kampanii promocyjnej online.  Akcja po raz kolejny została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Facebook Obywatelski Lublin