W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Samorządy i organizacje pozarządowe współpracują na rzecz aktywności młodzieży

Samorządy i organizacje pozarządowe współpracują na rzecz aktywności młodzieży
26.01.202211:57

Miasto Lublin, jako Europejska Stolica Młodzieży 2023, zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnym seminarium dotyczącym współpracy jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji społecznych na rzecz włączania młodych ludzi w działania lokalne. Wydarzenie pod nazwą „Wspólnie dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych. O korzyściach z partnerstw samorządów terytorialnych i organizacji społecznych" odbędzie się 28 stycznia w godzinach 10.00-15.00 w formule on-line.

– Jako stolica województwa wspieramy organizacje pozarządowe i samorządy w naszym regionie w działaniach na rzecz aktywności młodzieży. Ze względu na rolę jaką daje nam tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży jesteśmy współorganizatorami projektu Fundacji Civis Polonus, którego beneficjentami są jednostki samorządu terytorialnego do 100 tys. mieszkańców. Dziękując za zaproszenie do współpracy, z zaangażowaniem włączamy się w działania na rzecz wymiany wiedzy i doświadczeń oraz sieciowania współpracy na rzecz wspierania aktywności społecznej młodzieży na Lubelszczyźnie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Seminarium poświęcone korzyściom z partnerstw samorządów terytorialnych i organizacji społecznych adresowane jest do podmiotów z województwa lubelskiego. Do wzięcia udziału organizatorzy zachęcają przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli organizacji społecznych i przedstawicieli organizacji młodzieżowych. Zaproszeni eksperci i ekspertki będą rozmawiać m.in. o tym, dlaczego warto aktywizować młodzież i jak to robić w myśl zasady, że zaangażowani młodzi obywatele to lepsza jakość lokalnej demokracji.

Ze względu na pandemię COVID-19 seminarium odbędzie się w formule on-line. Szczegółowe informacje, nazwiska gości oraz wstępny program znajdują się na stronie wydarzenia.

Zapisy osób chcących wziąć udział w seminarium trwają do 27 stycznia poprzez formularz rejestracyjny.

Seminarium odbywa się w ramach projektu „Mocniejsze NGOsy dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych”, realizowanego przez Fundację Civis Polonus w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich. Miasto Lublin jest współorganizatorem wydarzenia w ramach działań Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Facebook Obywatelski Lublin