W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Z cyklu "Przedstaw swoją organizację pozarządową": Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SILOE

07.01.201911:14

Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SILOE działa na terenie Lublina od trzydziestu lat. Stowarzyszenie liczy około 120 członków, wśród których znajdują się nie tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową.

W skład zarządu wchodzą: p. Ewa Gąsior - prezeska, p. Anna Nowak - wiceprezeska, p. Michał Leleń – skarbnik, p. Paweł Niezbecki - sekretarz, p. Agnieszka Patatyn - członkini zarządu. Zarząd stowarzyszenia działa nieodpłatnie.

Spotkania członków, a także sympatyków odbywają się według harmonogramu spotkań, mniej więcej co dwa tygodnie w niedzielę. Spotkania rozpoczynają się mszą świętą, a następnie jest poczęstunek w salce. Spotkania są zazwyczaj tematyczne: członkowie i członkinie przedstawiają swoje świadectwa życia, zapraszani są ciekawi goście. Organizowane są również wyjścia do kina, wyjazdy jednodniowe, wyjazdy na wczaso-rekolekcje, wyjazdy na wycieczki, wyjazdy na pielgrzymki. 

"Zapraszamy wolontariuszy, którzy chętnie będą przywozić i odwozić osoby niepełnosprawne niemogące samodzielnie dojechać na spotkanie. Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Poza spotkaniami spędzamy czas w swoim gronie, odwiedzając członków w domach, domach pomocy społecznej, na spotkaniach towarzyskich na mieście. Dla niektórych członków wyjazd ze stowarzyszeniem to niekiedy jedyny wyjazd" - opowiada Agnieszka Patatyn ze Stowarzyszenia.

SILOE ma swoją siedzibę w Lublinie przy ulicy Staszica 16 a, siloe-lublin.org, https://www.facebook.com/siloe.lublin/