W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaproszenie do udziału w Programie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Zaproszenie do udziału w Programie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży
02.06.202108:12

Gmina Lublin wraz z miastami partnerskimi Delmenhorst oraz Münster w Niemczech uczestniczy w 2-letnim programie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) "U mnie i u Ciebie: Spotkania młodzieży w ramach polsko-niemieckich partnerstw gmin i powiatów". Celem tego Programu jest wzmocnienie współpracy polsko-niemieckich miast partnerskich, w naszym przypadku z  Delmenhorst oraz Münster, w zakresie wymiany młodzieży i współpracy pomiędzy instytucjami, które z młodzieżą pracują. Zapraszamy organizacje pozarządowe do zgłaszania swojego zainteresowania współpracą z partnerami niemieckimi.

Co daje 2-letni program "U mnie i u Ciebie: Spotkania młodzieży w ramach polsko-niemieckich partnerstw gmin i powiatów"?

Przede wszystkim to program szkoleniowo-sieciujący: PNWM oferuje nam organizację seminariów kontaktowych i szkoleń online na tematy związane z wymianą młodzieży. Możemy korzystać z konsultacji z ich trenerkami i trenerami.

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu sieciującym z przedstawicielami Delmenhorst i Münster – pracownikami urzędów odpowiedzialnymi za współpracę międzynarodową i pracę z młodzieżą w naszych miastach partnerskich. Widzimy dużą otwartość i chęć rozwijania naszej współpracy.

Obecnie tworzymy listę podmiotów i instytucji zainteresowanych nawiązaniem współpracy lub jej rozwinięciem z partnerami niemieckimi, zwłaszcza w Delmenhorst i Münster.

Wraz z PNWM możemy zorganizować dla Państwa:

  • seminaria kontaktowe (zoom) z zainteresowanymi instytucjami z naszych miast partnerskich w Niemczech,
  • seminaria informacyjne - szkolenia z pracownikiem PNWM, który przedstawi ofertę PNWM, sposób aplikowania oraz rozliczania projektów;

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, proszę o przesłanie takiej informacji na adres do dnia 10 czerwca 2021 r. Proszę podać nazwę instytucji, rodzaj działalności, przedział wiekowy odbiorców i interesujący Państwa obszar do współpracy lub rodzaj instytucji.

Jednocześnie zachęcamy odwiedzenia strony PNWM. W zakładce Dotacje znajdziecie Państwo informację, jakiego typu działania i projekty można sfinansować ze srodków PNWM.

Zachęcamy również do śledzenia informacji w zakładce Szkolenia → Seminaria "PNWM online". Znajdziecie tu Państwo informacje nt. bieżących seminariów, spotkań informacyjnych i konsultacji z pracownikami i trenerami PNWM, a także mnóstwo narzędzi, metod i scenariuszy do pracy z młodzieżą online.

Facebook Obywatelski Lublin