W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zgłoszenia do prac w komisji konkursowej

Zgłoszenia do prac w komisji konkursowej
05.05.201711:11

W związku z realizacją zadań Zielonego Budżetu Obywatelskiego oraz Inicjatywy Lokalnej, Prezydent Miasta Lublin zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania osób do prac w komisjach konkursowych w otwartych konkursach ofert dotyczących działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Zgłoszenia mogą przesyłać organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Zgłoszenie dotyczy trzech otwartych konkursów ofert Zielonego Budżetu Obywatelskiego:

  • „Rewitalizacja Słomianego Rynku na Kalinowszczyźnie,
  • Skwer przy ulicy Jagiełły w Lublinie,
  • Park kieszonkowy „Pracownia w przestrzeni” - Cyruliczna.

Termin składania zgłoszeń 8-14 maja 2017 (14.05 - do godz. 15:30).

Komisja konkursowa powoływana jest przez Prezydenta Miasta Lublin w drodze zarządzenia. W jej skład wchodzą pracownicy komórki organizacyjnej zlecającej zadanie oraz osoby wskazane przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W celu zgłoszenia osoby do komisji konkursowej należy wypełniony formularz zgłoszenia (załącznik do ogłoszenia) dostarczyć w zamkniętej kopercie do Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin, w terminie do dnia 14 maja (piątek), do godz. 15:30 lub przesłać pocztą na adres: Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Koperta powinna być opisana w następujący sposób: Komisja konkursowa – Biuro Partycypacji Społecznej. Decyduje data stempla pocztowego.


Należy pamiętać, że w przypadku konfliktu interesów członek komisji zostanie wykluczony z jej składu. Konfliktem interesu jest na przykład udział w pracach komisji osoby zgłoszonej przez organizację, której oferta bierze udział w danym konkursie. Konflikt interesów definiuje art. 24 Kodeksu Postępowania Administracyjnego.*

Członkowie komisji konkursowych z tytułu pracy w komisji nie otrzymują wynagrodzenia.

Zadania Komisji konkursowej:

  1. Ocena formalna i merytoryczna ofert na realizację zadań publicznych złożonych do danego otwartego konkursu ofert z uwzględnieniem kryteriów określonych w treści otwartego konkursu ofert;
  2. Proponowanie przyjęcia lub odrzucenia danej oferty na realizację zadania publicznego;
  3. Proponowanie rozdziału środków pomiędzy wybranymi ofertami na podstawie oceny ofert;
  4. Rekomendowanie zaopiniowanych ofert Prezydentowi Miasta Lublin.

* Art.24 KPA.
§ 1. Pracownik organu administracji publicznej podlega wyłączeniu od udziału w postępowaniu w sprawie:
1) w której jest stroną albo pozostaje z jedną ze stron w takim stosunku prawnym, że wynik sprawy może mieć wpływ na jego prawa lub obowiązki,
2) swego małżonka oraz krewnych i powinowatych do drugiego stopnia,
3) osoby związanej z nim z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli,
4) w której był świadkiem lub biegłym albo był lub jest przedstawicielem jednej ze stron, albo w której przedstawicielem strony jest jedna z osób wymienionych w pkt 2 i 3,
5) w której brał udział w wydaniu zaskarżonej decyzji,
6) z powodu której wszczęto przeciw niemu dochodzenie służbowe, postępowanie dyscyplinarne lub karne,
7) w której jedna ze stron jest osoba pozostająca wobec niego w stosunku nadrzędności służbowej.
§ 2. Powody wyłączenia pracownika od udziału w postępowaniu trwają także po ustaniu małżeństwa (§ 1 pkt. 2), przysposobienia, opieki lub kurateli (§ 1 pkt.3).
§ 3. Bezpośredni przełożony pracownika jest obowiązany na jego żądanie lub na żądanie strony albo z urzędu wyłączyć go od udziału w postępowaniu, jeżeli zostanie uprawdopodobnione istnienie okoliczności nie wymienionych w § 1, które mogą wywołać wątpliwość co do bezstronności pracownika.
§ 4. Wyłączony pracownik powinien podejmować tylko czynności nie cierpiące zwłoki ze względu na interes społeczny lub ważny interes stron.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin