W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zostań Agentem Antyplotkowym!/ Zostań Agentką Antyplotkową!

Zostań Agentem Antyplotkowym!/ Zostań Agentką Antyplotkową!
06.10.201413:05

Zapraszamy na szkolenie z metodologii antyplotkowej, które odbędzie się w dniu 14 października 2014 r. w godzinach 9.00-16.00 w Ratuszu.

W wakacje szukaliśmy w Lublinie plotek* na temat cudzoziemców i cudzoziemek. Pytaliśmy, co ludzie mówią, co myślą, jak odbierają obecność przybyszy ze świata w naszym mieście.

Teraz czas nauczyć się konfrontować plotki z rzeczywistością. Jak wiele prawdy jest w przekonaniu, że cudzoziemcy żyją na nasz koszt, nie chcą się z nami integrować albo chcą zniszczyć naszą narodową tożsamość? My sądzimy, że niewiele. Cała zabawa polega jednak na tym, jak przekonać o tym tych, którzy te opinie często całkiem niechcący przekazują dalej.

Pomysł jest prosty. Spotykamy się w grupie osób, którym temat jest bliski i przez cały dzień, 14 października 2014 roku intensywnie szkolimy się z metodologii antyplotkowej**. Następnie, jako certyfikowani Agenci i Agentki Antyplotkowi *** dysponujemy narzędziami, by przeciwstawiać się coraz bardziej rozpowszechnionym stereotypom, pogłoskom i dezinformacjom na temat obecności cudzoziemców w Lublinie. A wszystko to, by rzeczywiście zadbać o to, by Lublin był miastem dla wszystkich.

Szkolenie poprowadzi Daniel de Torres, ekspert polityki międzykulturowej i zarządzania różnorodnością Programu Miast Międzykulturowych Rady Europy i innych organizacji, jak np. Organizacja krajów Ibero-Amerykańskich”. Dyrektor Hiszpańskiej Sieci Miast Międzykulturowych i project manager „strategii antyplotkowej w zwalczaniu rasizmu” Fundacji Open Society we współpracy z Radą Europy, której zadaniem było przeniesienie doświadczeń z Barcelony do innych hiszpańskich miast. Współtwórca Imacity, organizacji z siedzibą w Barcelonie zajmującą się globalnym rozwojem miast ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności, przedsiębiorczości i innowacji. Dani de Torres jest doradcą ds. polityki miejskiej w gabinecie Prezydenta Barcelony i od 2007 do 2011 roku zajmował się imigracją i dialogiem międzykulturowym w Urzędzie Miasta Barcelona. W tym czasie współtworzył barceloński Plan Międzykulturowy a także wprowadzał w życie innowacyjne polityki, takie jak strategia antyplotkowa jako długofalowa polityka rozbrajania stereotypów, uprzedzeń oraz plotek na temat migracji i różnorodności.

Oprócz ogromnego doświadczenia i przygotowania merytorycznego, Dani jest również fenomenalną osobowością, która jest w stanie porwać słuchaczy i słuchaczki!

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim, ale jego znajomość nie jest konieczna - zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Jeśli:
• chcesz poznać innowacyjną metodę radzenia sobie ze stereotypami, plotkami i krzywdzącymi opiniami na temat obcokrajowców
• masz już pierwsze doświadczenia w prowadzeniu szkoleń
• interesuje Cię tematyka różnorodności kulturowej
• prowadzisz szkolenia i chcesz wzbogacić swój warsztat o nową wiedzę i umiejętności

Zgłoś się już dziś! Wystarczy, że do dnia 10.10.2014r wypełnisz ankietę dostępną pod adresem:
https://docs.google.com/forms/d/1_TS5Ge7w1x4KYY3Pr_MhcidDo2RtAKKiH01_VMHWHKA/viewform?usp=send_form

Uwaga: Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo zaproszenia do udziału w szkoleniu osoby, które najlepiej spełniają wyżej wymienione kryteria. O wynikach rekrutacji poinformujemy osoby zaproszone do udziału w szkoleniu 11.10.2014r.

*[Plotka: niesprawdzona lub kłamliwa pogłoska, powodująca utratę dobrego wizerunku osoby, której dotyczy. Plotkowanie: rozpowszechnianie plotek.]

**[Metodologia antyplotkowa: wymyślony i przetestowany w Barcelonie sposób na prowadzenie publicznej dyskusji na temat zjawiska migracji w tym mieście. Aktualnie Rada Europy we współpracy z 11 europejskimi miastami, w tym Lublinem, pracuje nad przeniesieniem tej metodologii na grunt lokalnych społeczności innych miast w ramach projektu „Komunikacja dla Integracji” (C4i). Projekt w imieniu Rady Europy realizuje Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin.

**[Agent: zaufana osoba, która reprezentuje czyjeś interesy. W ramach działań „Komunikacja dla Integracji” Agent Antyplotkowy / Agentka Antyplotkowa to osoba, która dysponuje wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do tego, by walczyć z plotkami na temat cudzoziemców.]

-----------------------------------------
During the summer we were looking for rumours about foreigners in Lublin. We asked what people talk about, what they think and how they perceive migrants in our city.

Now it is time to learn to confront the rumours with reality. How much truth lies in rumours? We believe not too much! But how do you convince the people who (many times accidently) pass the rumours on?

The idea is simple. On the 14th of October we get together and learn from the master – Daniel de Torres, one of the persons who invented the very successful antirumours methodology in Barcelona. Dani de Torres will teach us all about the antirumours methodology and how to use it to become the Anti-Rumours Agents in our local communities.

The training will be in English. If you are:
- a person who lives and works/studies in Lublin
- are active in your local community
- have some experience as a traines (you train, coach, do workshops, organize and run meetings with people)
- you are involved in intercultural integration issues in Lublin

join us! Register here:

https://docs.google.com/forms/d/1_TS5Ge7w1x4KYY3Pr_MhcidDo2RtAKKiH01_VMHWHKA/viewform?usp=send_form
 
We reserve the right to select the persons who meet the criteria. We will let you know if you are admitted by October 11.

Facebook Obywatelski Lublin