W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarte konkursy ofert

Otwarte konkursy ofert ogłaszane przez Prezydenta Miasta Lublin

Organizacje pozarządowe mogą pozyskać środki na realizację swoich projektów od Gminy Lublin. Podstawowym trybem, w jakim można to zrobić jest otwarty konkurs ofert. W zakładkach tematycznych, które znajdują się obok po lewej stronie, znajdą Państwo informacje o aktualnych konkursach ofert. Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady związane z udziałem w nich.

  1. Konkursy ogłasza Prezydent Miasta Lublin. Ogłoszenia znajdą Państwo w zakładach tematycznych po lewej stronie oraz na stronie bip.lublin.eu
  2. Ogłoszenie konkursowe jest publikowane przez co najmniej 21 dni.
  3. Oferty należy składać on-line przez generator ofert Witkac. Oferty, które nie zostały złożone przez generator, nie spełniają jednego z kryteriów oceny formalnej. Po złożeniu oferty w Witkacu należy wydrukować ofertę. Osoba uprawniona do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta musi ją podpisać. Ofertę należy dostarczyć do miejsca określonego w ogłoszeniu konkursowym.
  4. Oferta konkursowa jest oceniana przez komisję powołaną przez Prezydenta Miasta Lublin. W skład komisji wchodzą osoby reprezentujące Prezydenta oraz organizacje pozarządowe.
  5. Komisja ma 30 dni na ocenę ofert zgłoszonych w danym konkursie. Ocena odbywa się w dwóch etapach. Najpierw oferty oceniane są formalnie i komisja publikuje wyniki oceny formalnej. Następnie oferty poddawane są ocenie merytorycznej.
  6. Rekomendacje dotyczące oceny merytorycznej są przekazywane Prezydentowi. Ma on 7 dni na ogłoszenie ostatecznych wyników konkursu.
  7. Po ogłoszeniu wyników konkursu podpisywane są umowy na realizację konkretnych projektów z organizacjami pozarządowymi.
  8. Prezydent może przyznać organizacji mniejszą kwotę, w stosunku do wnioskowanej. W takim wypadku organizacja musi zaktualizować zakres oferty, harmonogram oraz budżet.

 

 

Do pobrania

Instrukcja wypełniania i składania oferty w generatorze Witkac.pdf [ilość pobrań: 495]
Instrukcja wypełniania i składania oferty w generatorze Witkac