W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór do czwartej edycji Programu Dzielnice Kultury

Nabór do czwartej edycji Programu Dzielnice Kultury
07.06.201615:25

Od 1 do 20 czerwca trwa kolejny nabór projektów do czwartej edycji Programu Dzielnice Kultury. Zapraszamy do współpracy wszystkich mających ciekawe pomysły na działania w dzielnicach.

W ramach Programu organizatorzy mogą proponować projekty z zakresu animacji, edukacji kulturalnej i aktywizacji społecznej. Projekty mogą składać zarówno mieszkańcy dzielnic (osoby fizyczne) jak i domy kultury i kluby osiedlowe, placówki oświatowe i uczelnie wyższe oraz samorządy studentów i koła naukowe, sektor pozarządowy, miejskie i lokalne grupy nieformalne.
 
Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne znajdują się  na stronach dzielnicowych operatorów programu: Dzielnicowy Dom Kultury Węglin, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice, Warsztaty Kultury. Szczegóły w linkach poniżej:

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Warsztaty Kultury

„Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina” to zainicjowany w 2013 roku wieloletni, interdyscyplinarny program, którego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. „Dzielnice Kultury” stanowią odpowiedź na silne skupienie instytucji i infrastruktury kulturalnej w centrum, które zagraża pogłębianiem dysproporcji w dostępie do kultury na terenie poszczególnych obszarów miasta. Cele strategiczne projektu to zwiększenie aktywnego uczestnictwa w kulturze mieszkańców Lublina oraz podniesienie kompetencji kulturowych lublinian. Działania w ramach programu skoncentrowane są wokół czterech osi programowych, na które składają się:
  • „Lublin dzieciom” - mająca na celu rozwój oferty kulturalnej skierowanej do dzieci;
  • „Kultura dla Seniora” - zakładająca wsparcie aktywności kulturalnej osób starszych;
  • „Zainstaluj: Kultura” - odnosząca się do poszerzania grona aktywnych odbiorców kultury o osoby i grupy, które ze względu na różnorodne czynniki do tej pory z oferty kulturalnej nie korzystały, bądź korzystały z niej okazjonalnie;
  • „Dzielnicowe Przestrzenie Edukacji Kulturalnej”, dotyczące włączenia mieszkańców w proces inicjowania i realizowania projektów kulturalnych.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety "Kultura w dzielnicach 2017"

Facebook Obywatelski Lublin