W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jak wyłaniani są paneliści i panelistki?

Jak wyłaniani są paneliści i panelistki?

Proces wyboru panelistów i panelistek zakłada dwustopniowe głosowanie, którego celem jest wyłonienie 60 osób, które odzwierciedlają “Lublin w pigułce” - pod kątem płci, wieku wykształcenia i miejsca zamieszkania (dzielnice Lublina).

Losowanie nr 1
Na początku Urząd Miasta Lublin przeprowadza losowanie spośród wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina. W ten sposób wyłonionych zostaje 12 000 osób.

Listowne zaproszenia
Do wylosowanych osób Urząd Miasta Lublin wysyła zaproszenie do wzięcia udziału w panelu z prośbą o zarejestrowanie się na stronie internetowej lub kontakt telefoniczny (otrzymałeś/otrzymałaś zaproszenie? Zarejestruj się.). Rejestracja panelistów i panelistek potrwa do 26 marca.

Losowanie nr 2
Spośród osób, które wyrażą zainteresowanie udziałem w panelu, przeprowadzone zostaje drugie losowanie, transmitowane on-line 28 marca. To na jego podstawie wyłonionych zostaje 60 panelistów i panelistek oraz 12 osób rezerwowych.

Twój głos jest ważny!

Nie zostałeś/aś wylosowany/a, a chcesz mieć wpływ na jakość powietrza w Lublinie? Wyraź swoją opinię lub zgłoś uwagę, która zostanie przekazana panelistom. Możesz to zrobić mailowo na adres lub pocztą na adres: ul. Bernardyńska 3 20-109 Lublin.