W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne spacery "Plan dla Dzielnic" - 13 września (Felin) i 15 września (Węglin Południowy)

Kolejne spacery "Plan dla Dzielnic" - 13 września (Felin) i 15 września (Węglin Południowy)
07.09.202213:52

We wtorek (13 września) oraz czwartek (15 września) odbędą się kolejne spacery w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Tym razem przedstawiciele władz miasta i służb miejskich spotkają się z mieszkańcami Felina i Węglina Południowego.

– „Plan dla Dzielnic” jest dla nas priorytetem i kluczowym elementem wdrażania nowej strategii rozwoju Lublina. Rozpoczęliśmy drugi etap projektu, wspólnie z mieszkańcami odwiedzamy w terenie najważniejsze dla poszczególnych części miasta miejsca. Liczę na to, że dzięki spacerom i przeprowadzonym rozmowom, uda nam się wypracować strategiczne kierunki rozwoju dla każdej z 27 dzielnic Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwszy z zaplanowanych spacerów odbędzie się w najbliższy wtorek (13 września) w dzielnicy Felin. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 przy ul. Doświadczalnej 50F. Na trasie opracowanej wspólnie z Radą Dzielnicy Felin, wyznaczonych jest kilka przystanków, dzięki czemu uczestnicy spotkania będą mieli możliwość omówienia potrzeb danego fragmentu przestrzeni miejskiej. Natomiast spacer z mieszkańcami dzielnicy Węglin Południowy zaplanowano w czwartek (15 września) od godz. 17.00. Trasa rozpocznie się przy ul. Jantarowej 16 i również uwzględnia postoje w kilku punktach, które zostały wyznaczone we współpracy z Radą Dzielnicy. Wydarzenia mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem miasta. Mieszkańcy mogą dołączyć do spacerów na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych w załączonych harmonogramach.

Podczas spaceru istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej 5 dni przed spacerem, do godziny 14.00, pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.

Przebieg spacerów przedstawiony jest na mapach:

Wczoraj (6 września) odbył się spacer z mieszkańcami dzielnicy Głusk. Trasa prowadziła przez centrum dzielnicy uwzględniając postoje na rozmowy przy dawnym Domu Kultury, budynku mieszkalnym przy ul. Handlowej 27, za sklepem Groszek, przy Szkole Podstawowej nr 47 oraz w okolicy zakładu kamieniarskiego przy ul. Głuskiej 252. Był to trzeci z cyklu spacerów w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”.

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem były spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 11 spotkań dla 24 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. Do tej pory przeprowadzone zostały spacery w dzielnicy Tatary, Sławinek i Głusk.

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla Dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.