W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o Planie dla dzielnicy Rury!

Porozmawiajmy o Planie dla dzielnicy Rury!
14.01.202211:49

Zapraszamy mieszkańców do wspólnej rozmowy na temat dzielnicy Rury. Spotkanie w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic” odbędzie się w najbliższy wtorek, 18 stycznia, o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 22, przy ul. Rzeckiego 10. Chęć udziału w spotkaniu z Prezydentem Miasta Lublin oraz jego Zastępcami należy zgłosić telefonicznie lub on-line do 16 stycznia.

– Na kolejnym spotkaniu w ramach Planu dla Dzielnic skupimy się na sprawach jednej dzielnicy – Rury, którą zamieszkuje najwięcej mieszkańców, ponad 26 tysięcy osób. Doświadczenie ostatnich wspólnych rozmów pokazuje, że potrzeb jest wiele, ale nie brakuje też pomysłów na zmiany i usprawnienia funkcjonowania dzielnic. To niezwykle budujące widzieć tak zaangażowanych mieszkańców, którym leży na sercu dobro zarówno ich najbliższego otoczenia, jak i całego miasta. Zapraszam do udziału w spotkaniu i mam nadzieję, że w przyszłości wspólnie wypracujemy satysfakcjonujący plan rozwoju dla dzielnicy Rury – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach realizowanego Projektu „Plan dla Dzielnic” odbyły się już spotkania dotyczące spraw 9 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice i Głusk.

Osoby chcące wziąć udział w debatach proszone są o zapisywanie się z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych dostępnych na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Konieczność wcześniejszej rejestracji wynika z istniejącej sytuacji epidemiologicznej i ograniczeń co do wielkości zgromadzeń. Uczestnictwo można także zgłosić telefonicznie pod numerem: 81 466 25 54. Na spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek dzielnicy Rury można zapisać się on-line do 16 stycznia (niedziela) do końca dnia. Zgłoszenia telefoniczne przyjmowane są w godzinach pracy Urzędu. Podczas spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów.

Jednocześnie przypominamy także o spotkaniu przeznaczonym na sprawy dzielnic znajdujących się w centrum Lublina: Stare Miasto, Śródmieście i Wieniawa, które planowane jest na 8 lutego, o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12. Terminy kolejnych spotkań wyznaczane będą sukcesywnie, z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń wynikających z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Plan dla Dzielnic” to opis priorytetów rozwojowych w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Relacja ze spotkań, materiały informacyjne oraz zaproszenia na kolejne spotkania znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.