W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer „Plan dla Dzielnic” w dzielnicy Sławin

Spacer „Plan dla Dzielnic” w dzielnicy Sławin
29.05.202312:18

Zapraszamy na kolejny spacer w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Tym razem przedstawiciele Miasta wspólnie z mieszkańcami omówią najważniejsze potrzeby dzielnicy Sławin. Z kolei mieszkańców Szerokiego zachęcamy do udziału w warsztatach, na które startują zapisy. Po spotkaniach i spacerach to ostatni element wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic.

– Spotkania pozwalają zastanowić się nad planami rozwoju każdej z dzielnicy Lublina. Dzięki wspólnej rozmowie możemy trafnie określić rozwiązania, które w perspektywie najbliższych lat najlepiej zaspokoją potrzeby mieszkańców i mieszkanek. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do udziału w spacerze, jego trasę opracowaliśmy wspólnie z Radą Dzielnicy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spacer rozpocznie się 6 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 na wysokości skrzyżowania ulic Willowej i Sławinek oraz gabinetu stomatologicznego przy ul. Willowej 16. Następnie trasa poprowadzi ulicą Kaskadową w kierunku boiska przy ul. Altanowej i dalej ulicami: Tarasową, Kasztelańską, Sławinkowską i Świerkową, gdzie zaplanowano zakończenie spotkania.

Przypominamy również o zaplanowanych spacerach dla mieszkańców dzielnic Dziesiąta (30 maja) i Śródmieście (1 czerwca). Spacery mają charakter otwarty i skierowane są do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapach: dla dzielnicy Śródmieście i dla dzielnicy Dziesiąta.

Ruszają także zapisy na kolejne warsztaty w ramach „Planu dla Dzielnic”. Warsztaty dla mieszkańców dzielnicy Szerokie odbędą się 7 czerwca (środa) o godz. 17.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 40, przy ul. Sławin 20. Aby wziąć udział w spotkaniu należy zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.eu. Zapisy potrwają do 6 czerwca do godz. 12.00. Warsztaty to trzecia część wspólnej pracy nad strategiami rozwoju lubelskich dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy oraz praca nad ostatecznym dokumentem.

W tym tygodniu odbędą się także warsztaty w dzielnicy Rury, zaplanowane w ramach projektu. Odbędą się one o godz. 17.00 w siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy (w Szkole Podstawowej nr 22), przy ul. Rzeckiego 10. Nadal trwa rekrutacja. Zapisy potrwają do 30 maja do godz. 12.00 i są prowadzone poprzez formularz zgłoszeniowy.

Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem (do godziny 14.00), pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: .

Aktualne informacje o projekcie „Plan dla dzielnic” znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.