W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacerem przez Tatary - rozpoczynamy drugi etap Projektu „Plan dla Dzielnic”

Spacerem przez Tatary - rozpoczynamy drugi etap Projektu „Plan dla Dzielnic”
31.05.202213:01

Wspólny spacer w dzielnicy Tatary, który odbędzie się 6 czerwca, rozpocznie drugi etap realizacji Projektu „Plan dla Dzielnic”. Spotkanie w terenie będzie okazją do przyjrzenia się z bliska bieżącym sprawom tej części miasta. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem swojej dzielnicy.

– Przebieg spotkania opracowaliśmy wspólnie z Radą Dzielnicy Tatary, która jako gospodarz terenu, wskazała najważniejsze miejsca do odwiedzenia. Spacer z mieszkańcami określi potrzeby i działania, które należy podjąć w najbliższych latach w dzielnicy. Wrócimy do tematów poruszonych podczas debaty, którą odbyliśmy w grudniu zeszłego roku, a zebrane opinie i uwagi posłużą jako materiał do dalszych etapów opracowania planu rozwoju dzielnicy Tatary – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spacer rozpoczyna drugi etap spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic w ramach Projektu „Plan dla Dzielnic”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 przy ulicy Turystycznej 3 i 3a. Istnieje możliwość dołączenia na dowolnym etapie spaceru, w lokalizacjach wskazanych w załączonym harmonogramie.

– Zapraszamy do udziału w całym spotkaniu lub dołączania do wydarzenia na dowolnie wybranym etapie. Z uwagi na długość zaplanowanej trasy, zachęcamy mieszkańców do jej pokonania rowerem lub samochodem, co usprawni poruszanie się i skróci czas pokonania poszczególnych odcinków spaceru – dodaje Piotr Choroś, Dyrektor Biura Partycypacji Społecznej UM Lublin.

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 9 spotkań dla 18 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów i Węglin Północny.

Zapoznaj się - TRASA SPACERU