W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wracają spotkania w dzielnicach

Wracają spotkania w dzielnicach
04.04.202211:57

W kwietniu wznowione zostaną rozmowy o przyszłości poszczególnych obszarów miasta w ramach projektu „Plan dla dzielnic”. Mieszkańcy już mogą zgłaszać swoje uczestnictwo w debacie o sprawach Starego Miasta, Śródmieścia i Wieniawy.

– Cykl spotkań przerwał wzrost liczby zakażeń Covid-19, a następnie zaangażowanie Miasta w niesienie pomocy obywatelom Ukrainy szukającym schronienia w Lublinie przed trwającą w ich kraju wojną. Bieżące wydarzenia za wschodnią granicą Polski mają także bezpośredni wpływ na życie naszego miasta. Angażujemy ogromne siły, na rzecz wsparcia osób, które od kilku tygodni stają się nowymi mieszkańcami Lublina. Mimo tych nowych wyzwań chcemy powrócić do rozpoczętego w 2021 roku cyklu spotkań „Plan dla Dzielnic”. Dzięki dyskusji i wymianie argumentów już dziś wypracowujemy konkretne rozwiązania i podejmujemy decyzje dotyczące przyszłości. Zapraszam na kolejne spotkania, które rozpoczynamy w drugiej połowie kwietnia – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 20 kwietnia, o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Lublinie, przy ul. Peowiaków 12. Dotyczyć będzie spraw dzielnic: Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa. Chęć udziału w spotkaniu z Prezydentem Miasta Lublin oraz jego Zastępcami należy zgłosić telefonicznie lub online do piątku, 15 kwietnia. Spotkanie pierwotnie planowane było na 8 lutego, dlatego osoby, które już zgłosiły swój udział, nie muszą tego robić ponownie. Drogą telefoniczną otrzymają informacje o nowym terminie wydarzenia.

Mieszkańcy chcący wziąć udział w debatach proszeni są o zapisanie się z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych dostępnych na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Uczestnictwo można także zgłosić telefonicznie pod numerem: 81 466 25 54. Podczas spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów.

Kolejne spotkania w dzielnicach planowane są w terminach:

  • wtorek, 10 maja, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 5, przy ul. Smyczkowej 3 – dla dzielnic Czechów Południowy i Czechów Północny;
  • czwartek, 12 maja, godz. 17.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1, przy al. Spółdzielczości Pracy 65 – dla dzielnicy Ponikwoda;
  • wtorek, 17 maja, godz. 17.00 w IX Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Andrzeja Struga 6 – dla dzielnic Węglin Północny i Konstantynów.

Do tej pory odbyły się spotkania dotyczące spraw 10 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk i Rury. Relacja ze spotkań i materiały informacyjne znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami.

Pliki do pobrania

  • logo_PLANY.png
    Logo. Napis "Plan dla dzielnic" wpisany w niebieską chmurkę. 2.54 MB