W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Projekt Norweski: Iceland Liechttenstein grants, Norway grants
Cennik SBO
07.09.202208:04

20 placówek w rozpoczynającym się roku szkolnym będzie mogło zrealizować u siebie projekty na kwotę 4000 zł. Społeczność szkolna będzie miała okazję dowiedzieć się, jakie są koszty wyposażenia i funkcjonowania szkoły.

Warto podkreślić, że na Szkolny Budżet Obywatelski nie muszą się składać tylko projekty „twarde”, w ramach których dokonuje się zakupu wyposażenia typu szafki szkolne, głośniki czy meble. Projekty „miękkie” również mogą być zgłaszane do realizacji w placówce np. dodatkowe zajęcia sportowe, artystyczne, organizacja wydarzeń czy pracy gazetki szkolnej. Wszystko zależy od pomysłowości, potrzeb, czy problemów, z którymi spotykają się projektodawcy.

Jedną z najważniejszych funkcji SBO jest edukacja o finansach, a więc kosztach funkcjonowania szkoły, a dzięki temu też zwiększenie poczucia współodpowiedzialności za miejsce wspólnych spotkań, nauki, pracy, zabawy.

Przygotowaliśmy dla Państwa „Cennik SBO”, który wskazuje przedziały cenowe kosztów poszczególnych przedmiotów, czy zajęć, które można zrealizować w ramach SBO. W cenniku znajduje się 5 kategorii: 1) kącik do siedzenia; 2) do sali, świetlicy, biblioteki, na korytarz; 3) w plenerze; 4) zajęcia dodatkowe 5) do zabawy. Przedstawione kwoty stanowią przykładowe ceny.

Pisząc swoje projekty warto je skonsultować z jak najszerszą reprezentacją społeczności szkolnej, np. z nauczycielami/nauczycielkami, innymi uczniami/uczennicami, rodzicami, pracownikami/pracownicami szkoły. Kalkulacji kosztów można dodatkowo dokonać samodzielnie robiąc rozeznanie rynku poprzez sprawdzenie konkretnych kosztów interesujących przedmiotów czy zajęć.

Zachęcamy do zapoznania się z Cennikiem (w załączeniu), który być może podsunie pomysł na ciekawy projekt jednocześnie odpowiadający potrzebom Państwa placówki.

Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Pliki do pobrania