W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dziękujemy za spotkania i do zobaczenia we wrześniu!

Projekt Norweski: Iceland Liechttenstein grants, Norway grants
Dziękujemy za spotkania i do zobaczenia we wrześniu!
21.06.202210:35

Dziękujemy za dobrą energię, zaangażowanie i wymianę pomysłów w ramach 3 spotkań na temat Szkolnych Budżetów Obywatelskich.

23 maja 2022 r. w Galerii Labirynt, 8 i 14 czerwca 2022 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka omówione zostały:

  • idea Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (SBO) oraz pomysły, na to jak może on wyglądać,
  • etapy Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem 2 pierwszych: powołania szkolnego zespołu roboczego oraz tworzenia regulaminu SBO w szkole/placówce/ośrodku;
  • zasady planowania oraz rozliczania wydatków w ramach SBO.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie i uczennice, kadra pedagogiczna oraz administracyjna szkół i ośrodków. Ich celem była integracja, wspólne przygotowanie się do procesu tworzenia, wybierania i realizowania inicjatyw społeczności szkolnych.
W II edycji są zarówno nowe szkoły, jak i te które już robiły u siebie SBO. Daje to możliwość wymiany doświadczeń oraz całkiem świeżych pomysłów na działania. Przy każdej kolejnej okazji coraz lepiej się poznajemy, uczymy od siebie wzajemnie i rozwijamy proces SBO w Lublinie.


Część szkoleniową realizujemy wspólnie z Fundacją Pole Dialogu, natomiast działania integracyjne, wsparcie mentoringowe oraz wolontaryjne z Fundacją Twórczości, Edukacji i  Animacji Młodzieży "Teatrikon".
Kolejne spotkania już po wakacjach. Życzymy udanego odpoczynku, wspaniałych przygód oraz naładowania energii do działań, które już od września rozpoczną się w szkołach oraz ośrodkach!

Konkurs Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja realizowany jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.