W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie I edycji i nowy start Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Podsumowanie I edycji i nowy start Szkolnych Budżetów Obywatelskich
06.04.202212:32

Dziękujemy za pilotaż SBO i zaczynamy drugą edycję!

30 marca 2022 r. odbyło się spotkanie podsumowujące pilotażową edycję Szkolnych Budżetów Obywatelskich. W roku szkolnym 2021/2022  - 10 jednostek oświatowych z Lublina zrealizowało w swoich szkołach/placówkach/ośrodkach projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces i zapraszamy do składania wniosków w nowym naborze.

W pierwszej edycji SBO wzięły udział następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataj, Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Elektronicznych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej, Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Lublinie im. Marii Grzegorzewskiej, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Lublinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta - Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 40 im. Lubelskiego Lipca 1980. Lista zrealizowany projektów znajduję się w dokumencie w załączeniu.

W Akademickim Centrum Kultury i Mediów "Chatka Żaka" po raz pierwszy "na żywo" spotkali się przedstawiciele i przedstawicielki Szkolnych Zespołów Roboczych, którzy pracowali i do końca czerwca 2022 roku pracują nad realizacją projektów w ramach SBO oraz reprezentanci i reprezentantki szkół, które chcą wziąć udział w drugiej edycji SBO. Podzieliliśmy się doświadczeniami, refleksjami i inspiracjami. Razem zobaczyliśmy filmy prezentujące rezultaty pilotażu SBO w każdej szkole. Ogłosiliśmy także nabór wniosków do nowego konkursu, który trwa do 14 kwietnia 2022 r.

Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć relację foto i video wprost ze szkół, które realizowały proces u siebie oraz posłuchać pytań i odpowiedzi, które Szkolne Zespoły Robocze zadawały sobie wzajemnie. Wspólnym mianownikiem całego spotkania jest satysfakcja jego uczestników/czek. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się by podziwiać efekty kolejnej edycji SBO w szkołach/placówkach/ośrodkach w naszym mieście!

Spotkanie zrealizowano w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, w tym Inicjatywy „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” finansowanej ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Pliki do pobrania