W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin laureatem konkursu Eco-Miasto 2017

Lublin laureatem konkursu Eco-Miasto 2017
09.11.201709:45

Nasze miasto otrzymało nagrodę w kategorii Zieleń a powietrze za tworzenie Zielonego Budżetu i spójność koncepcji kształtowania zieleni miejskiej oraz wyróżnienie w kategorii Systemy energetyczne za kompleksowość i różnorodność działań w zakresie zarządzania energią i edukację w tym zakresie.

Konkurs ECO-MIASTO ma na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast, organizatorem jest Ambasada Francji w Polsce. W tegorocznej edycji przyznano 12 nagród oraz 16 wyróżnień. W każdej z sześciu konkursowych kategorii nagrodzono dwa miasta – jedno wielkości powyżej 100 tys. mieszkańców, a drugie poniżej tej liczby. Miasta mogły przystąpić do rywalizacji w kilku kategoriach, do organizatorów wpłynęły łącznie 93 formularze konkursowe.

W tym roku po raz pierwszy miasta mogły przesyłać zgłoszenia w kategorii Zieleń miejska a jakość powietrza. Swoje zgłoszenie wysłał też Lublin, który otrzymał nagrodę wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców przede wszystkim za „zielony budżet” – projekt, który ma na celu długofalowe zaangażowanie mieszkańców w tworzenie terenów zieleni znajdujących się w Lublinie oraz za spójność koncepcji kształtowania zieleni miejskiej. Nagrodą dla zwycięskich miast w kategorii zieleń a powietrze jest czujnik monitorujący jakość powietrza od firmy ENGIE.

Wyróżnienie w kategorii Systemy energetyczne Lublin zdobył za kompleksowość i różnorodność działań w zakresie zarządzania energią, za wykonanie „Energetycznego Audytu Miejskiego” oraz za współpracę z różnymi interesariuszami, a także za podejmowane działania edukacyjne z zakresu efektywności energetycznej.