W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Meble miejskie pojawiły się przy ul. Zamojskiej

Meble miejskie pojawiły się przy ul. Zamojskiej
19.09.201709:55

Nowe meble miejskie pojawiły się wczoraj przy ul. Zamojskiej. To efekt prac nad jednym z projektów z Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Takie elementy małej architektury pojawiły się również przy ul. Chopina, skrzyżowaniu ul. Głębokiej i ul. Narutowicza, przy ul. Sądowej oraz ul. Narutowicza.

Dwa złożone w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego wnioski dotyczące ustawiania w śródmieściu wielofunkcyjnych donic i mebli miejskich zostały połączone we wspólny program, który ma być odpowiedzią na potrzebę powstawania nowych miejsc do chwilowego odpoczynku w ścisłym centrum miasta, jednocześnie oddając przestrzeń pieszym.

W najbliższym czasie nasadzone zostaną jeszcze krzewy, które ozdobią ustawione donice i dopełnią całości projektu.

Dzięki takim rozwiązaniom w Lublinie powstały niewielkie przestrzenie czyniące miasto bardziej przyjaznym, umożliwiające chwilę odpoczynku w towarzystwie zieleni, przypięcie roweru, etc. Projekty te zostały uznane za ważne i potrzebne ze względu na niekonwencjonalny sposób wykorzystania przestrzeni do wypoczynku oraz dekorację ulic. Z dostępnych na rynku mebli miejskich zostały wybrane modele dopasowane do potrzeb i charakteru przestrzeni wytypowanych lokalizacji.