W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Przestrzeń dla Felina
21.12.201709:39
Na Felinie brakuje miejsca spotkań mieszkańców, brakuje również przestrzeni publicznych, gdzie można odpocząć w enklawie zieleni. Ideą projektu było zaplanowanie miejsca, które stanie się lokalnym centrum integracji i aktywizacji oraz wizytówką dzielnicy. Planowana przestrzeń skierowana ma być do wszystkich mieszkańców Felina, niezależnie od wieku i zainteresowań, dlatego miało być ono zaprojektowane wspólnie z jego użytkownikami.

Projekt zrealizowała Fundacja Możesz Więcej, która współpracuje ze specjalistami branży architektonicznej, architektami krajobrazu, specjalistami od przestrzeni publicznych, grafikami oraz osobami profesjonalnie zajmującymi się organizacją warsztatów społecznych.

Projekt jest realizowany na zamówienie Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, nadzorowany merytorycznie przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni i finansowany ze środków budżetu Miasta Lublin.
 
W grudniu zakończył się proces partycypacyjny. Jego efektem jest koncepcja zagospodarowania, którą można obejrzeć klikając poniższe linki:
 

Pliki do pobrania