W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania i rozmowy o zieleni w przestrzeniach miejskich

Spotkania i rozmowy o zieleni w przestrzeniach miejskich
21.07.202113:37

Fundacja Krajobrazy realizuje projekt „Bioróżnorodność Miejska”. Zapraszamy do spotkań i rozmów o zieleni w przestrzeniach miejskich.

Projekt rozpoczęliśmy 20 lipca spacerem przyrodniczym po Starym Mieście w Lublinie „Poznaj bioróżnorodność swojego miasta”. W ramach działania zostaną zrealizowane jeszcze 3  szkolenia z zakresu bioróżnorodności miejskiej dla zapisanej grupy odbiorców oraz otwarte spotkanie w formule webinarium - Fundacja Krajobrazy.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji w zakresie merytorycznej wiedzy o bioróżnorodności i zielonej infrastrukturze. Europa stoi przed nową perspektywą na lata 2021-2027, której fundamentalnymi założeniami jest przygotowanie na zmiany klimatyczne oraz inwestycja w „Zielony Ład”. Odbiorcami zadania będą mieszkańcy Starego Miasta oraz osoby zainteresowane. Jednak idea realizacji zadania skierowana jest przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za kształtowanie terenów zieleni w przestrzeniach publicznych i prywatnych.

Harmonogram spotkań:

 • „Zachwyt nad chaszczami, czyli o bioróżnorodności i nie tylko”
  Podczas szkolenia porozmawiamy o znaczeniu zielonych przestrzeni zapomnianych w mieście i roli bioróżnorodności w działaniach projektowych i animacyjnych oraz pracach estetyzacji przestrzeni.
  Prowadzenie: Krzysztof Wojciechowski, Wojciech Januszczyk
  7 lipca – szkolenie dla studentów architektury krajobrazu
  3 sierpnia – szkolenie dla seniorów
  31 sierpnia – szkolenie dla animatorów kultury i urzędników.
   
 • „Bioróżnorodność w przestrzeni miasta”
  Społeczne projektowanie przestrzeni niesie ze sobą aspekt większej wrażliwości. Jednym z elementów tej wrażliwości jest pojęcie projektowania odpowiedzialnego, czyli refleksja nad każdą "kreską" na projekcie. Podczas webinaru opowiemy o tym, na jakie aspekty warto być wrażliwym w projektowaniu przestrzeni.
  Prowadzenie: Wojciech Januszczyk
  7 września – webinarium dla wszystkich zainteresowanych

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Więcej szczegółowych informacji i zapisy:

Projekt realizowany jest ze środków Urzędu Miasta Lublin

Partnerzy projektu: Miasto Lublin, Fundacja Krajobrazy