W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Przestrzeń dla Felina

Skwer Jagiełły

Na Felinie brakuje miejsca spotkań mieszkańców, brakuje również przestrzeni publicznych, gdzie można odpocząć w enklawie zieleni. Ideą projektu było zaplanowanie miejsca, które stanie się lokalnym centrum integracji i aktywizacji oraz wizytówką dzielnicy. Planowana przestrzeń kierowana jest do wszystkich mieszkańców Felina, niezależnie od wieku i zainteresowań. Dlatego do stworzenia koncepcji zaangazowano jego użytkowników.

Projekt zrealizowała Fundacja Możesz Więcej, która współpracuje ze specjalistami branży architektonicznej, architektami krajobrazu, specjalistami od przestrzeni publicznych, grafikami oraz osobami profesjonalnie zajmującymi się organizacją warsztatów społecznych.

Projekt był realizowany na zamówienie Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, nadzorowany merytorycznie przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni i finansowany ze środków budżetu Miasta Lublin.
 
W grudniu 2017 roku zakończył się proces partycypacyjny. Jego efektem jest koncepcja zagospodarowania Skweru Jagiełły.
 

Do pobrania