W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Częściowe zwolnienie rodzin wielodzietnych z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Częściowe zwolnienie rodzin wielodzietnych z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi
21.06.202112:26

Od 1 lipca rusza nowa metoda naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi „od mieszkańca”. Zgodnie z uchwałą Nr 903/XXVIII/2021 Rady Miasta Lublin z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty, właściciele nieruchomości, na których zamieszkują rodziny wielodzietne, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny, są zwolnieni w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zwolnienie ustalone jest dla rodziny wielodzietnej ponad kwotę przekraczającą miesięcznie:

  • w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej - 124,00 zł,
  • w przypadku nieruchomości w zabudowie jednorodzinne - 144,00 zł.

Oznacza to, iż w przypadku wspólnego zamieszkiwania na nieruchomości dużej rodziny opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnosi się jedynie za 5 osób będących członkami dużej rodziny zamieszkujących daną nieruchomość, a każda szósta i kolejna osoba w wyżej wymienionej rodzinie nie powoduje wzrostu miesięcznej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Więcej informacji: Nowe metody naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Szczegóły w zakresie rządowego programu Karta Dużej Rodziny – składanie wniosków oraz komu przysługuje karta, uzyskać można na stronie gov.pl oraz w zakładce Mieszkańcy - Rodzina.