W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzieci zaprojektowały obiekty miejskie i pomniki

Dzieci zaprojektowały obiekty miejskie i pomniki
07.06.202214:19

36 osób – dzieci i opiekunów, wzięło udział w sobotnim (4 czerwca) konkursie „Lublin. Trzy Wymiary”. Zadaniem uczestników było stworzenie makiety pomnika lub innego miejskiego obiektu, z użyciem dowolnej techniki i materiałów. Powstały prace plastyczne, na których przenikają się elementy architektoniczne, krajobrazowe oraz postaci.

W procesie tworzenia młodym autorom towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Pracownicy Galerii Labirynt, w której odbywał się konkurs, opowiedzieli uczestnikom o historii lubelskich pomników, ich wyglądzie, formie i płynącym z nich przekazie.

Laureaci wyłonieni zostaną w dwóch kategoriach wiekowych, a ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 14 czerwca. Wszystkie prace konkursowe obejrzeć będzie można na wystawie w Galerii Plaza od 14 do 26 czerwca.

Konkurs „Lublin. Trzy wymiary” odbył się w ramach jubileuszu 10-lecia Programu Rodzina Trzy Plus. Organizatorami byli Miasto Lublin, Gazeta Wyborcza, a partnerem Galeria Labirynt. W tym roku do wspólnych zabaw zaproszeni zostali członkowie zarówno dużych oraz małych rodzin.