W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gala jubileuszowa 5-lecia Programu "Rodzina Trzy Plus"

Gala jubileuszowa 5-lecia Programu "Rodzina Trzy Plus"
01.06.201710:47

W środowe popołudnie (31 maja br.) w Centrum Kultury odbyła się Gala jubileuszowa  5-lecia Programu "Rodzina Trzy Plus". Podczas uroczystej Gali  Prezydent Miasta Lublin uhonorował 56 Parterów Programu „Rodzina Trzy Plus” medalem okolicznościowym. Jest to szczególne wyróżnienie dla tych Partnerów, którzy są w Programie od początku jego istnienia.

W jednym z najważniejszych tegorocznych spotkań w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus" wzięli udział przedstawiciele władz Województwa Lubelskiego, radni Rady Miasta Lublin, przedsiębiorcy - Partnerzy Programu, przedstawiciele Związku Dużych Rodzin 3+, rodziny zastępcze a także duże rodziny. Patronat nad imprezą objęli: Radio Lublin, TVP Lublin, Kurier Lubelski, Gazeta Wyborcza, Dziennik Wschodni. Galę finałową poprowadził p. Józef Szopiński – Redaktor TVP Lublin. Na uroczysty nastrój złożyły się nie tylko piękne i ciepłe słowa. Program Gali uświetnił występ dzieci ze Żłobka nr 3 w Lublinie z przedstawieniem „Lublin nocą” oraz Dzieci z Przedszkola nr 35 w Lublinie w przedstawieniu „Lubelska Kuchnia Wielokulturowa smaczna jest i zdrowa”.

W maju 2012 roku nasze Miasto stało się pionierem, realizując innowacyjny Program „Rodzina Trzy Plus”. W ramach wprowadzonego Programu zintensyfikowano współpracę pomiędzy administracją samorządową a sektorem prywatnym, aby poprzez wspieranie rodziny przypomnieć, że pełni ona kluczową rolę w rozwoju społeczeństwa lokalnego. Od pięciu lat Miasto Lublin z sukcesem tworzy przychylne warunki dla rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Wydawana od pięciu lat w ramach Programu Karta „Rodzina Trzy Plus” nie jest instrumentem polityki socjalnej. Karta stanowi wymierną pomoc materialną dla rodzin, a poprzez włączenie do niej lokalnych przedsiębiorców stała się istotnym elementem aktywizacji gospodarczej regionu. Bez Partnerów sfery biznesowej Program nie mógłby być zrealizowany. Partycypacja biznesu w budowaniu i kreowaniu Programu była i jest najważniejszym ogniwem. Prezydent Miasta Lublin wyrażając swoją wdzięczność za wkład i zaangażowanie przedsiębiorców na rzecz lubelskich dużych rodzin, podczas uroczystości wręczył 56 medali okolicznościowych. Medalem uhonorowani zostali Ci partnerzy, którzy są w Programie od początku jego istnienia.

Prezydent Miasta Lublin uhonorował także medalem 700-lecia p. Monikę Lipińską, swojego zastępcę, za zaangażowanie i dotychczasowe działania w obrębie polityki społecznej Miasta Lublin, oparte na promowaniu i realizacji inicjatyw, stanowiących odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Medal 700-lecia za wkład w politykę prorodzinną Miasta otrzymała także p. Bożena Pietras, Przewodnicząca Lubelskiego Koła Związku Dużych Rodzin Rodzina Trzy Plus.

Podczas Gali nagrodzeni zostali również laureaci Konkursu plastycznego „Rodziny inspirują Lublin” ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Lublin z okazji jubileuszu Programu ”Rodzina Trzy Plus”.

Gala była także okazją, aby uhonorować 6 rodzin zastępczych, które zapewniły osamotnionym i osieroconym dzieciom opiekę, bezpieczeństwo, swobodny rozwój, a przede wszystkim stworzyły im prawdziwy dom. Uroczyste wręczenie medali związane było z obchodami ogólnopolskiego święta Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na dzień 30 maja.

Galę zakończył uroczysty poczęstunek na Wirydarzu Centrum Kultury.