W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jubileuszowa Gala Dużych Rodzin 2019

Jubileuszowa Gala Dużych Rodzin 2019
15.11.201911:10

VII Jubileuszowa Gala Konkursu o tytuł „Podmiotu Przyjaznego Dużej Rodzinie” już za nami. Podczas uroczystości w Teatrze Starym (14 listopada) uczestniczyli przedstawiciele miasta, przedsiębiorcy-partnerzy programu oraz przedstawiciele dużych rodzin. Laureat nagrody głównej Konkursu otrzymał statuetkę wykonaną przez lubelskiego artystę-rzeźbiarza Zbigniewa Stanucha, wręczone zostały także 2 wyróżnienia. Program Gali uświetnił występ Tadeusza Woźniaka.

Do udziału w konkursie „Podmiot Przyjazny Dużej Rodzinie 2019” jak co roku zaproszone zostały wszystkie rodziny uczestniczące w Programie „Rodzina Trzy Plus”. Obecnie w Programie uczestniczy ponad 3,5 tysiąca dużych rodzin. Tym samym w głosowaniu udział wziąć mogło ponad 18,5 tysiąca członków dużych rodzin zamieszkałych w naszym mieście. Głównym celem konkursu jest promowanie i uhonorowanie podmiotów, które wyraziły chęć współpracy z Miastem Lublin w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus” oraz upowszechnienie działań na rzecz aktywnego życia lubelskich dużych rodzin i popularyzację dobrych praktyk. W tegorocznym konkursie udział wzięły 203 podmioty, które udzielają ulg lubelskim dużym rodzinom.

Nagroda główna trafiła do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie. Z kolei dwoma wyróżnieniami uhonorowano markety budowlane OBI: przy ul. Zwycięskiej i ul. Chemicznej.

Podczas Gali ogłoszeni zostali również laureaci konkursu plastycznego „Rodziny inspirują Lublin – Lublin wielu pokoleń” oraz konkursu fotograficznego „Lublin w zbliżeniu”.

Konkurs fotograficzny "Lublin w zbliżeniu" został w tym roku zorganizowany po raz pierwszy. W rywalizacji udział wziąć mogły dzieci oraz młodzież w wieku od 13 do 19, członkowie dużych rodzin będący uczestnikami Programu "Rodzina Trzy Plus". Do konkursu zgłaszano fotografie skomponowane w technice fotomontaż. Manipulując w zdjęciu autor miał za zadnie ukazać w niebanalny sposób atrakcyjne kadry Lublina, inspirując tym samym do chęci jego poznawania. Autorzy przesłanych zdjęć przedstawili miejsca i bogactwo obiektów architektonicznych Lublina, uchwyconych podczas spacerów czy wypoczynku. Fotografie obrazują wydarzenia lubelskich festiwali, dokumentują obyczaje, obrzędy, wydarzenia, podkreślając różnorodność i wielokulturowość naszego miasta. Wśród zgłoszonych zdjęć znalazły się także te z kategorii steet art czy portret. Format Konkursu stwarza fotografom możliwość do dokonywania odkryć w przestrzeni miejskiej i poszerzania horyzontów.

Tegoroczny konkurs plastyczny, kierowany do najmłodszych członków Programu Rodzina Trzy Plus", organizowany był już po raz trzeci. Pod hasłem "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń" skierowany był nie tylko do dzieci, ale również do ich dziadków i babć. W tym roku na zaproszenie do wspólnego rodzinnego malowania odpowiedziało 60 uczestników, którzy w gościnnym Domu Słów Ośrodka Brama Grodzka - Teatru NN przystąpili do wykonania prac plastycznych. Motywem przewodnim pracy miało być ukazanie Lublina kilku pokoleń. W tym celu dziadkowie wraz z wnuczętami mogli korzystać ze zdjęć z różnych okresów w historii Lublina (od zdjęć przedwojennych do współczesnych). To dziadkowie stali się dla swoich wnuków przewodnikami w procesie tworzenia „Lublina wielu pokoleń”. W ten sposób powstały prace, na których przenikają się elementy architektoniczne, krajobrazowe oraz postaci lub mieszkańcy Lublina z różnych lat. Obrazy, które pamiętają dziadkowie zestawione zostały z tymi, które widzą teraz wnuki.