W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin dołączył do międzynarodowych obchodów Dnia Rodziny

Lublin dołączył do międzynarodowych obchodów Dnia Rodziny
13.05.202115:10

15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła to święto 27 lat temu, podkreślając tym samym, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka.

Międzynarodowy Dzień Rodziny to szczególna okazja do refleksji nad życiem rodzinnym i mobilizacji do działań na rzecz rodzin i w partnerstwie z rodzinami. Z okazji tego dnia, z inicjatywy Urzędu Miasta Lublin - Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych, w sobotnie popołudnie została rozświetlona fasada Centrum Spotkania Kultur.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku, załączonego w pliku poniżej.

Wspieranie rodzin to jedno z najważniejszych zadań stojących przed samorządami. Miasto Lublin już od dziewięciu lat z sukcesem tworzy przyjazne warunki dla rodzin, zwłaszcza tych wielodzietnych. Jako pierwsi w województwie lubelskim wprowadziliśmy Program „Rodzina Trzy Plus”, którego celem jest wsparcie rodziny oraz poprawa życiowych szans dzieci i dorosłych. Nasza idea stała się impulsem do podejmowania działań prorodzinnych w wielu miejscach w Polsce.


Pliki do pobrania