W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin miastem przyjaznym rodzinom

Lublin miastem przyjaznym rodzinom
07.12.202110:33

Lublin to jedno z najatrakcyjniejszych miast pod względem działań skierowanych do rodzin – to wnioski płynące z przedstawionego raportu Dobre praktyki w samorządach 2021 opracowanego przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Opublikowany dokument jest katalogiem pozytywnych praktyk z obszaru samorządowej polityki prorodzinnej, zebranych w latach 2020-2021 na terenie całej Polski.

Wyróżnienie, które otrzymaliśmy potwierdza, że lata naszej intensywnej pracy przynoszą wymierne efekty, a wysiłek wkładany w udoskonalanie i rozwój polityki rodzinnej pozostaje na najwyższym poziomie. Dzięki umiejętnemu dostosowaniu wdrażanych przedsięwzięć do lokalnych potrzeb i uwarunkowań, Lublin stał się przyjaznym środowiskiem rozwoju dla rodzin oraz miejscem opieki i wytchnienia dla seniorów. Cieszę, że Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” docenił nasze działania skierowane do lubelskich rodzin – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Raport Dobre praktyki w samorządach 2021 opisuje wybrane pozytywne działania z obszaru polityki prorodzinnej, które zostały docenione jako te wspierające codzienne funkcjonowanie rodzin. Wśród wyróżnionych w dokumencie miast znalazł się także Lublin. W raporcie szeroko opisane zostały działania skierowane do seniorów oraz na rzecz dużych rodzin. Autorzy dokumentu zwracają uwagę na powołanie Rady Seniorów Miasta Lublin oraz Pełnomocnika Prezydenta Miasta Lublin do Spraw Seniorów, organizację konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, czy działalność licznych klubów seniora. Wśród przywilejów dla lubelskich dużych rodzin wymienione zostały ulgi w opłatach za odbiór odpadów.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” to stowarzyszenie, które od 2007 r. aktywnie i skutecznie wpływa na kształt polskiej polityki rodzinnej. Podejmuje działania na rzecz uwzględnienia w prawodawstwie Polski i Unii Europejskiej słusznych interesów rodziny. Formułuje opinie na temat powstających ustaw i rozporządzeń. Związek inicjuje, organizuje i wspiera projekty i rozwiązania, które uwzględniają interesy dużych rodzin. Jednym z ostatnich jest Certyfikacja Samorządów Przyjaznych Rodzinie, w ramach którego swój akces złożył także Lublin.

Pliki do pobrania

  • Raport Dobre Praktyki.pdf
    Raport "Dobre praktyki w samorządach 2021" opracowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” 13.93 MB