W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nie marnujmy żywności !
29.01.202114:10

Jadłodzielnia w Lublinie zaprasza do współpracy. Jest to w pełni samoobsługowe miejsce, gdzie każdy ma szansę uratować jedzenie przed zmarnowaniem. Jadłodzielnia jest inicjatywą społeczną z przewodnim hasłem "Masz nadmiar - przynieś, masz ochotę na coś do jedzenia - częstuj się! Tutaj bierzesz i dajesz całkowicie za darmo!"

Jak można pomagać?

  • Przynosząc żywność, której sami nie zagospodarujemy.
  • Zachęcając do idei sklepy, piekarnie, restauracje, bary, firmy cateringowe, garmażerki i nawiązując z nimi współpracę.
  • Zostając Ratownikiem Żywności - jego zadaniem jest odbierać jedzenie z umówionych miejsc i dostarczać je do Jadłodzielni.
  • Promując ideę foodsharingu wśród rodziny i znajomych.

Poprzez funkcjonowanie Jadłodzielni kreowane są dobre nawyki takie jak racjonalne zakupy, świadoma konsumpcja, dzielenie się z innymi, a także budowanie więzi społecznych. Każdy, kto współtworzy to miejsce buduje poczucie odpowiedzialności za ograniczenie marnowania jedzenia.

Lokalizacja Jadłodzielni:

  • Boks nr 97 (obok biura) na Targowisku nr 1, al. Tysiąclecia 2. Brama wjazdowa od strony LSS Społem.

Godziny otwarcia Jadłodzielni:

  • w czasie otwarcia Targowiska (pon - ndz od 7:00 do 18:00 oraz po zamknięciu można poprosić ochronę o otworzenie). Budka ochrony znajduje się vis a vis Jadłodzielni.

Zachęcamy do wspólnego tworzenia tego miejsca oraz korzystania z żywności, która jest tutaj dostępna.