W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Od 9 czerwca br. Karta Dużej Rodziny dostępna w praktycznej aplikacji mObywatel

Od 9 czerwca br. Karta Dużej Rodziny dostępna w praktycznej aplikacji mObywatel
11.06.202109:50

W wyniku nowelizacji ustawy o Karcie Dużej Rodziny z dniem 9 czerwca br. posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z kart elektronicznych i przeglądać ich dane w aplikacji mObywatel, a nie aplikacji mKDR udostępnianej przez PWPW.

Ostatniego dnia czerwca dotychczas obowiązująca aplikacja mKDR stanie się nieaktywna.

Specyfika aplikacji mObywatel, umożliwia osobom, którym przyznane już zostały uprawnienia, rezygnację z konieczności wnioskowania o elektroniczną formę Karty Dużej Rodziny. Aplikacja ta pozwala na pobranie swojej Karty w wersji elektronicznej każdemu posiadaczowi Karty, posiadającemu PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację, który się do niej zaloguje. Dzięki temu dodatkowo członkowie dużych rodzin zwolnieni zostają z konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Do korzystania z aplikacji niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego oraz ważnego dowodu osobistego. Aplikacja jest bezpłatna. Aplikacja i związane z nią usługi są dostarczane przez Ministra Cyfryzacji.

W aplikacji mObywatel znajduje się także link do strony, na której znajduje się mapa z partnerami KDR oraz z informacjami o zniżkach.