W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Rodziny inspirują Lublin - od Niepodległości do Współczesności" ogłosiliśmy konkurs plastyczny skierowany do najmodzych

"Rodziny inspirują Lublin - od Niepodległości do Współczesności" ogłosiliśmy konkurs plastyczny skierowany do najmodzych
29.10.201809:45

W sobotę 27 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” odbył się konkurs plastyczny "Rodziny inspirują Lublin - od Niepodległości do Współczesności", ogłoszony w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus" z okazji jubileuszu 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs skierowany był do najmłodszych członków dużych rodzin.

Konkurs "Rodziny inspirują Lublin - od Niepodległości do Współczesności" skierowany był do dzieci z dużych rodzin, uczestników Programu „Rodzina Trzy Plus” w wieku od 4 do 12 lat. Dzieci podzielone były na trzy kategorie wiekowe: od 4 do 6 lat, od 7 do 9 lat oraz od 10 do 12 lat. Konkurs miał charakter zamknięty i wzięło w nim udział 54 dzieci. Podczas Konkursu mali artyści samodzielne wykonali jedną pracę plastyczną. Praca miała obrazować i odwoływać się do: jubileuszu 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pamięci o postaciach, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę, pokazania najpiękniejszych zakątków miasta Lublin związanych z jubileuszem oraz planów rodzinnego uczestnictwa w obchodach tegorocznego jubileuszu. Na wykonanie pracy plastycznej każda z grup miała 105 minut.

Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowali specjaliści w dziedzinie sztuk pięknych, a zarazem pracownicy MDK "Pod Akacją" w Lublinie: Katarzyna Niedźwiadek, Ewa Dziekońska – Sarlińska oraz Magdalena Ciężak.

O wyłonieniu zwycięzców Konkursu zdecyduje Kapituła Konkursowa. W każdej kategorii wiekowej wyłonionych zostanie 3 laureatów. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów planowane jest na listopad br. Wszyscy laureaci o swoim zwycięstwie poinformowani zostaną indywidualnym mailem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.