W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Składanie wniosków o Kartę Dużej Rodziny oraz Karty Rodzina Trzy Plus

Składanie wniosków o Kartę Dużej Rodziny oraz Karty Rodzina Trzy Plus
05.11.202009:21

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, informujemy o istotnych zmianach w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Lublin, w tym w zakresie spraw związanych z możliwością składania wniosków o Kartę Dużej Rodziny oraz Kart Rodzina Trzy Plus. Urząd Miasta Lublin pracuje i realizuje wszystkie zadania z zakresu administracji samorządowej, jednak z uwagi na bezpieczeństwo klientów i pracowników, zostają wprowadzone ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców. Zalecamy przede wszystkim kontakt elektroniczny i telefoniczny.

Wnioski o Kartę Dużej Rodziny oraz Karty Rodzina Trzy Plus można składać wyłącznie:

  • w przypadku spraw z zakresu Programu Rodzina Trzy Plus, za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z wykorzystaniem na ePUAP formularza elektronicznego "Pismo ogólne do podmiotu publicznego", dołączenia do niego wypełnionego wniosku, wymaganych do wniosku załączników, opatrzenia pisma ogólnego podpisem elektronicznym: Profilem Zaufanym (opcja bezpłatna; instrukcje jak założyć i potwierdzić Profil Zaufany dostępne są na stronie: https://pz.gov.pl/dt/help) lub podpisem kwalifikowanym (opcja podpisu płatnego) oraz przesłania na adres elektroniczny Urzędu Miasta Lublin: /UMLublin/SkrytkaESP
  • w przypadku spraw z zakresu Karty Dużej Rodziny przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl lub https://obywatel.gov.pl (jeśli osoba posiada konto na platformie ePUAP, profil zaufany albo certyfikat kwalifikowany), 
  • za pośrednictwem operatora pocztowego,
  • do specjalnego pojemnika wystawionego w 5 lokalizacjach Urzędu Miasta Lublin. Wnioski w zamkniętych kopertach można zostawić w budynkach przy: ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Franciszka Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15, ul. Spokojnej 2 (w godzinach: 7.45-15.15).

Dodatkowe informacje w sprawie składania wniosków o Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Rodzina Trzy Plus dostępne pod nr telefonu 81 466 34 42.

Wnioski do pobrania na stronie https://trzyplus.lublin.eu oraz https://bip.lublin.eu/e-urzad/opisy-uslug/ (Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych).