W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
V Rodzinny Festyn Zdrowotny
25.05.201710:53

W Roku Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich przypada 5-lecie istnienia Programu „Rodzina Trzy Plus”. Gala odbędzie się w dniu 31 maja 2017 r. w Centrum Kultury w Lublinie o godzinie 16.00. Podczas uroczystej Gali Jubileuszowej 5-lecia Programu Prezydent Miasta Lublin uhonoruje 56 Parterów Programu „Rodzina Trzy Plus” medalem okolicznościowym. Jest to szczególne wyróżnienie dla tych Partnerów, którzy są z w Programie od początku jego istnienia. Od pięciu lat Miasto Lublin z sukcesem tworzy przychylne warunki dla rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, podkreślając ich znaczenie dla społeczeństwa. Program jednak nie mógłby być zrealizowany bez udziału Partnerów sfery biznesowej. Partycypacja biznesu w budowaniu i kreowaniu Programu była i jest najważniejszym ogniwem. Prezydent Miasta Lublin wyrażając swoją wdzięczność za wkład i zaangażowanie na rzecz lubelskich dużych rodzin.

Podczas Gali nagrodzeni zostaną również laureaci Konkursu plastycznego „Rodziny inspirują Lublin” ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Lublin z okazji jubileuszu Programu ”Rodzina Trzy Plus”. Konkurs odbył się w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w dniu 13 maja br. Udział w konkursie wzięło 78 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej. Praca miała obrazować i odwoływać się do: formy spędzania wolnego czasu z rodziną, co mnie w Lublinie inspiruje, a także co mi się podoba w moim mieście. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowali specjaliści w dziedzinie sztuk pięknych: dr hab. szt. Maria Polakowska-Prokopiak - profesor nadzwyczajny UMCS w Lublinie oraz dr hab. Maria Sękowska - adiunkt UMCS w Lublinie.

Gala będzie także okazją do podkreślenia znaczenia rodzicielstwa zastępczego oraz podziękowania wszystkim rodzinom zastępczym za ich wielkie serca i umiejętność dzielenia się miłością. Podczas uroczystości uhonorowanych zostanie 6 rodzin, które zapewniły osamotnionym i osieroconym dzieciom opiekę, bezpieczeństwo, swobodny rozwój, a przede wszystkim stworzyły im prawdziwy dom. Uroczyste wręczenie medali związane jest z obchodami ogólnopolskiego święta Rodzicielstwa Zastępczego przypadającego na dzień 30 maja.

Również 31 maja br. na Placu Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie po raz piąty odbędzie się Rodzinny Festyn Zdrowotny. Festyn organizowany jest przez Urząd Miasta Lublin, Uniwersytet Medyczny oraz Klaster Usług Zdrowotnych i Prozdrowotnych – Lubelska Medycyna w ramach V Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Będzie to impreza plenerowa dla mieszkańców miasta, a zwłaszcza dla dzieci, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Festyn to także okazja do dobrej zabawy nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. pokazy karate, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, zajęcia plastyczne, bańki mydlane oraz inne gry i zabawy z nagrodami. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbowania zdrowej żywności. Dzięki podmiotom medycznym, firmom z branży sportowej i spożywczej, uczelniom i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Miasta Lublin udało się przygotować bardzo bogatą ofertę.

Szczegółowe informacje na temat obchodów V Lubelskich Dni Promujących Zdrowie znajdują pod adresami: www.lublin.eu/mieszkancy/zdrowie, www.umlub.pl, www.medycyna.lublin.eu oraz na stronach internetowych współorganizatorów.

Patronat medialny nad uroczystością objęli Gazeta Wyborcza, Kurier Lubelski, TVP Oddział w Lublinie.

Pliki do pobrania