W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż i wystawa prac konkursu plastycznego Lublin. Trzy Wymiary

Wernisaż i wystawa prac konkursu plastycznego Lublin. Trzy Wymiary
15.06.202212:23

We wtorkowe popołudnie w Centrum Handlowym Lublin Plaza odbył się wernisaż i wystawa prac konkursu plastycznego Lublin. Trzy Wymiary. Wydarzenie stanowi element działań jubileuszowych z okazji 10-lecia Programu Rodzina Trzy Plus. 

Ta wyjątkowa wystawa wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród zebranych członków rodzin, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Pomniki prezentowane na wystawie odzwierciedlają różnorodne sposoby myślenia i budowania kompozycji młodych artystów. Lublin jest głównym bohaterem i wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych prac konkursowych - mówi Sławomir Skowronek,  Dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych

Jednym z najważniejszych punktów programu wtorkowego popołudnia było ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród. Laureatów jest sześcioro, wybranych przez Kapitułę w II kategoriach wiekowych 6-9 lat oraz 10-12 lat. Oto wyniki:

Kategoria 6-9 lat:

  • I nagroda - Mykola Havryliuk, lat 8
  • II nagroda - Nina Gębala, lat 8
  • III nagroda - Lilla Zionkowska, lat 6

Kategoria 10-12 lat

  • I nagroda  - Ziemowit Zionkowski, lat 11
  • II nagroda - Eryk Tyra, lat 11
  • III nagroda Antoni Łataś-Dęga, lat 11

Dodatkowo przyznano wyróżnienia specjalne. Pierwsze od Galerii Labirynt powędrowało do Adrianny Polakowskiej, kolejne trzy od Urzędu Miasta Lublin do Karoliny Trancygier, Michała Przeworskiego oraz Jakuba Krupki.

Konkurs Lublin. Trzy Wymiary odbył się w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Programu Rodzina Trzy Plus. Organizatorami byli Miasto Lublin, Gazeta Wyborcza, a partnerem Galeria Labirynt. Do wzięcia udziału w konkursie zaproszone zostały dzieci w wieku 6–12 lat w towarzystwie rodziców, babć lub dziadków.  Zadaniem uczestników było stworzenie w czasie 90 minut makiety pomnika lub innego miejskiego obiektu, z użyciem dowolnej techniki i materiałów. W procesie tworzenia młodym autorom służyli pomocą rodzice i dziadkowie. W efekcie wspólnych działań powstały przestrzenne prace plastyczne, na których przenikają się elementy architektoniczne, krajobrazowe oraz postaci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej w zakładce Galeria Rodzina Trzy Plus.

Koordynatorem Programu Rodzina Trzy Plus jest Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin.