W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wspólne zabawy dziadków z wnukami podczas III edycji konkursu plastycznego "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń"

Wspólne zabawy dziadków z wnukami podczas III edycji konkursu plastycznego "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń"
30.09.201910:58

W sobotnie przedpołudnie (28 września br.) w Domu Słów Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN przy ul. Żmigród 1 odbył się konkurs plastyczny "Rodziny inspirują Lublin - Lublin wielu pokoleń", ogłoszony w ramach Programu "Rodzina Trzy Plus". W odróżnieniu od poprzednich edycji konkursu, w tym roku do wspólnych zabaw z wnukami zaproszone zostały babcie oraz dziadkowie .

Jak co roku Konkurs miał charakter zamknięty i udział wziąć mogli wyłącznie członkowie Programu „Rodzina Trzy Plus”. W tym roku na zaproszenie do wspólnego rodzinnego malowania odpowiedziało 60 uczestników. Trzydzieścioro dzieci w wieku od 4 do 10 lat,  wraz ze swoją babcią lub dziadkiem w ciągu 120 minut mieli za zadanie wykonać kolorowy kolaż. Motywem przewodnim pracy miało być ukazanie Lublina kilku pokoleń. W tym celu dziadkowie wraz z wnuczętami mogli korzystać ze zdjęć z różnych okresów w historii Lublina (od zdjęć przedwojennych do współczesnych). W ten sposób powstały prace, na których przenikają się elementy architektoniczne, krajobrazowa oraz postaci, mieszkańcy Lublina z różnych lat. Obrazy, które pamiętają dziadkowie zestawione zostały z tymi, które widzą teraz wnuki. W ramach wprowadzenia, prowadzący opowiedzieli uczestnikom o historii Lublina. Finalnie jednak, to dziadkowie stali się dla swoich wnuków przewodnikami w procesie tworzenia „Lublina wielu pokoleń”.

O wyłonieniu zwycięzców Konkursu zdecyduje Kapituła Konkursowa. W każdej kategorii wiekowej wyłonieni zostaną laureaci. Autorzy najlepszych, prac zarówno wnuczęta jak i dziadkowie, otrzymają atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w terminie do 1 grudnia 2019 r. Wszyscy laureaci o swoim zwycięstwie poinformowani zostaną indywidualnym mailem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.